Dieta před Kolonoskopií - Jídelníček+příprava

Dieta před Kolonoskopií – Jídelníček + příprava na kolonskopii

Dieta a kolonoskopie mají dlouhou historii vzájemného provázání. Zdravější stravování často vede ke zdravému tlustému střevu a platí to i naopak.

Nejlepší dieta před kolonoskopií zahrnuje dietu s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny se spoustou ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva a obilovin. Tato jídla by měla být konzumována s mírou, abyste nezpůsobili plyn nebo nadýmání.

Je také důležité pít spoustu tekutin, než začnete držet dietu, aby proces probíhal hladce. Někteří lidé mají tendenci po svém postupu vyvinout průjem, který může způsobit dehydrataci a následné zdravotní komplikace.

Dieta před kolonoskopií: Vše, co potřebujete vědět, je článek o tom, co jíst, než podstoupíte kolonoskopickou proceduru, abyste byli co nejzdravější, což může pomoci snížit rizika a minimalizovat nepohodlí.

Jak vytvořit dietní plán pro kolonoskopii

S přípravou střev vám může pomoci dietní plán pro kolonoskopii. Mělo by obsahovat vlákno a vodu a čiré kapaliny. Ujistěte se, že nejíte příliš mnoho soli, cukru nebo alkoholu.

Množství tekutin, které bude váš dietní plán vyžadovat, se bude lišit v závislosti na typu přípravy, kterou před procedurou absolvujete.

Abyste se ujistili, že vaše strava funguje, je důležité sledovat, kolik tekutin a vlákniny denně pijete. Podívejte se každý den na svou váhu, abyste zjistili, zda klesá nebo ne.

Jaké jsou výhody diety před kolonoskopií?

Kolonoskopie je test, který dokáže detekovat rakovinu a polypy v tlustém střevě. Dieta může snížit riziko rakoviny tlustého střeva a polypů snížením zánětu v těle.

I když mají oba své výhody, dieta má lepší výsledky, pokud jde o snížení rakoviny tlustého střeva a polypů.

Výhody diety oproti kolonoskopii jsou následující:

1.) Méně invazivní než kolonoskopie

2.) Žádné záření

3.) Lze provést doma nebo v kanceláři bez omezení plánu

4.) Je to levnější než operace

Typy diet, které fungují pro přípravu kolonoskopie

Abychom našli nejlepší dietu pro kolonoskopii, je důležité znát různé typy diet, které byly studovány.

Byly studovány a testovány dva druhy diet: dieta s nízkým obsahem FODMAP a středomořská dieta. Dieta s nízkým obsahem FODMAP se osvědčila jako účinná dieta pro ty, kteří bojují se syndromem dráždivého tračníku nebo jinými zažívacími problémy.

Zatímco někteří lidé, kteří hledají více naplňující životní styl, volí středomořskou dietu, protože je známo, že zlepšuje zdraví srdce, snižuje rizika rakoviny, podporuje hubnutí a bojuje se zánětem.

Jíst těsně před kolonoskopickým postupem

Kolonoskopický postup je invazivní test, který mohou lékaři doporučit k detekci a diagnostice onemocnění v tlustém střevě. Samotný postup není bolestivý, ale když něco sníte předtím, můžete se cítit méně nepohodlně.

Když se chystáte na kolonoskopii, je nejlepší vyhnout se potravinám s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou ořechy, zelenina nebo celozrnné produkty. Někteří lidé mají problémy s trávením těchto druhů potravin, proto je nejlepší se jim také vyhnout.

Proč je dieta před kolonoskopií pro vaše zdraví důležitá

Kolonoskopie je lékařský postup, který může pomoci s včasnou detekcí onemocnění v tlustém střevě, jako je rakovina tlustého střeva a konečníku. Před první kolonoskopií je však důležité držet dietu, protože potřebujete snížit riziko komplikací a chcete se vyhnout nepříjemnému zážitku.

Kolonoskopie nejsou vždy příjemné zážitky. Tento postup zahrnuje získání trubice s kamerou do krku a do vašeho těla, protože je schopen prozkoumat celou délku tlustého střeva při hledání nádorů, polypů nebo jiných abnormalit.

Tento postup se provádí v anestezii, která způsobuje, že někteří lidé jsou ospalí a nepříjemní. Rovněž zvyšuje riziko komplikací, jako je krvácení nebo perforace

V anestezii mohou pacienti zaznamenat ztrátu vědomí, zvýšení srdeční frekvence a potíže s dýcháním. S anestezií jsou spojena také rizika, jako je krvácení a perforace.

Proč byste měli před kolonoskopií dodržovat jasný dietní plán

Neměli bychom dietní plány považovat za náhradu lékařské rady, ale za možnost, která nám pomůže s naším zdravím.

Kolonoskopie je komplexní test, který pomůže lékařům detekovat kolorektální karcinom, polypy a vyhodnotit riziko vzniku dalších problémů, jako je divertikulitida. Dietní plány hrají důležitou roli v přípravě na kolonoskopii, protože mohou pomoci snížit riziko komplikací během postupu.

V dnešní době máme na webu spoustu informací o dietních plánech a je velmi snadné najít perfektní dietní plán pro naše potřeby. Nedoporučuje se však dodržovat tyto diety bez konzultace s lékařem, než s nimi začnete, protože může existovat nějaký jiný stav, který může vyžadovat lékařskou pomoc.

Proč byste měli přestat jíst čokoládu před kolonoskopií

Čokoláda je chutné a návykové jídlo. S jeho konzumací jsou však spojena některá rizika, kterých si lidé nemusí být vědomi.

Čokoláda a kolonoskopy se špatně mísí. A i když se na test těšíte víc než na cokoli na světě, je lepší před zkouškou obejít se bez toho kousku čokoládového dortu nebo horké čokolády. To jsou důvody, proč byste se měli vyhnout čokoládě, než půjdete na kolonoskopii – nebo jakýkoli jiný druh lékařského zákroku, který vyžaduje anestezii.

Existují určité náznaky, že čokoláda může způsobit rakovinu tlustého střeva a konečníku. Lidé by se měli vyvarovat konzumace čokolády před kolonoskopií.

Lidé by neměli jíst čokoládu, protože může přispět k tvorbě polypů nebo prekancerózních buněk v jejich kolorektu. National Cancer Institute říká, že pokud máte polypy, je prospěšné přestat jíst zpracované potraviny, jako je cukr, bílý chléb a další rafinované uhlohydráty, které poskytují malou nutriční hodnotu.

Proč je pití kávy před kolonoskopií lepší než užívání léků proti bolesti

Ukazuje se, že pití kávy před kolonoskopií má určité výhody. Studie provedená vědci z Kalifornské univerzity v San Francisku ukázala, že u lidí, kteří pili kávu, byla menší pravděpodobnost vzniku bolesti a menší pravděpodobnost, že budou na proceduru pod sedativy, než u těch, kteří užívali volně prodejné léky proti bolesti.

Káva byla dlouho považována za elixír. Nyní stále více studií ukazuje schopnost kávy zlepšit vaše zdraví několika způsoby. Antioxidační kyselina chlorogenová ve vašem ranním vaření vám může pomoci například chránit před určitými druhy rakoviny. Může také snížit hladinu cholesterolu a snížit riziko diabetu 2. typu.

To dává smysl, když vezmete v úvahu, kolik kávy se denně spotřebuje po celém světě – téměř 2 miliardy šálků denně!

Kofein zvyšuje duševní bdělost, zmírňuje příznaky podráždění tlustého střeva a podporuje hladké pohyby střev

Kofein je nejrozšířenější drogou na světě. Je to stimulant, který zrychluje váš metabolismus a má další výhody pro vaše zdraví, jako je snížení rizika srdečních chorob, cukrovky a rakoviny.

Užívání kofeinu bylo kdysi kontroverzní, protože se předpokládá, že má negativní vliv na dlouhodobý spánkový režim. Nedávné studie však naznačují, že kofein má pozitivní vliv na bdělost a náladu.

Jaké jsou tedy vaše oblíbené způsoby, jak používat kofein?

Proč byste měli pít kávu před kolonoskopií?

Pití kávy před kolonoskopií má mnoho výhod. Studie ve skutečnosti ukázaly, že ti, kteří pijí kávu před kolonoskopií, se mohou zotavit rychleji.

Jaký má tedy smysl pít kávu? Káva může pomoci při zvládání bolesti, snížit riziko infekce z anestezie a pomoci při zotavení po operaci.

Někteří lékaři dokonce doporučují, aby pacienti pro dosažení nejlepších výsledků vypili až tři šálky kávy denně.

Využijte léčebných vlastností kávy před kolonoskopií.

Kolonoskopie jsou obvykle rutinní, ale mohou být pro pacienty nepříjemným a stresujícím zážitkem. Před kolonoskopickými procedurami bylo prokázáno, že káva má léčivé vlastnosti, takže by bylo dobré si před testem vychutnat šálek Joe.

Káva je také spojena se zdravotními výhodami, jako je snížení rizika srdečních chorob a cukrovky.

Díky léčivým účinkům, které má káva na tělo, je skvělé pít kávu, než se do procedury pustíte.

Jak se připravit na kolonoskopii

Pro mnoho lidí může být představa podstoupit kolonoskopii děsivá. Není snadné vědět, co to zahrnuje nebo co se stane během postupu. Abyste se připravili na kolonoskopii, je důležité pochopit, co bude váš lékař dělat a jaké otázky byste si měli položit.

Mnoho lidí se bojí podstoupit tento lékařský zákrok, protože nevědí dost o tom, jak funguje, ani jak se na něj připravit. Měli by pochopit, že lékaři jsou dobře vyškoleni a že existuje několik jednoduchých věcí, které mohou udělat, aby se ujistili, že jejich zkušenosti probíhají hladce.

Hlavním cílem tohoto postupu je najít rakovinné nádory, aby mohla být co nejdříve poskytnuta vhodná léčba. Během tohoto postupu je však třeba udělat několik dalších věcí, například použít nůžky na nehty k přestřižení drátu

Nůžky na nehty jsou jedním z nástrojů, které lékaři používají k provedení biopsie. Během postupu lékař pomocí tohoto nástroje odřízne nádor. Je důležité, aby pacienti i lékaři byli s těmito nástroji opatrní, protože mohou náhodně způsobit škodu, aniž by si to uvědomovali.

Nepijete alkohol na kolonoskopií

Konzumace alkoholu je spojena s rizikem vzniku rakoviny tlustého střeva, přesto mnoho zemí nadále umožňuje prodej a konzumaci alkoholu.

Jedním z důvodů je to, že alkohol je vnímán jako symbol vzpoury. Jedna studie zjistila, že „rebelové“, kteří se sami identifikovali, s největší pravděpodobností konzumují pět nebo více nápojů denně. Nedávná studie zjistila, že pití jedné sklenice denně by mohlo snížit vaše riziko až o 20%.

Proto byste se měli vyvarovat pití alkoholu před nebo během kolonoskopie, protože to může vážně zvýšit riziko komplikací během a po zákroku.

Důvody, proč byste nikdy neměli pít pivo před kolonoskopií

Nikdo nechce pít pivo před kolonoskopií kvůli obsahu alkoholu. To může způsobit dehydrataci a stav známý jako návaly způsobené alkoholem, což má za následek křeče střev. Kromě toho má pivo spoustu kalorií a cukru.

Nežádoucí účinky pití piva před kolonoskopií

Po vypití piva mohou být účinky alkoholu na mozek velmi odlišné. To ztěžuje lékařům vědět, zda jsou před kolonoskopií bezpečné pít.

Někteří lidé se během procedury opijí a usnou, což může vést k život ohrožujícím komplikacím. Jiní zažívají ospalost, která pochází ze směsi prostředků na spaní na předpis a bez předpisu.

Pacienti, kteří pijí pivo před kolonoskopií, mají zvýšené riziko usnutí během jejich prosekuce, což může ve vzácných případech způsobit život ohrožující komplikace. Pacienti by se měli vyvarovat alkoholu, aby minimalizovali riziko nežádoucích účinků, nebo by měli najít alternativní způsoby relaxace, jako je poslech hudby nebo sledování filmu před procedurou bez pití piva.

Pivo je velkým zdrojem potěšení, ale má svá rizika. Nejškodlivější z nich je riziko vzniku onemocnění souvisejících s alkoholem nebo jiných zdravotních problémů.

Komplikace způsobené alkoholem mohou zahrnovat gastrointestinální krvácení, pankreatitidu, zástavu dýchání a srdce a kóma. Alkohol může také vést k oslabení imunitního systému, což zvyšuje riziko infekcí, jako je tuberkulóza a zápal plic.

Z těchto důvodů byste se měli zdržet pití piva před podáním kolonoskopie, protože to může mít negativní důsledky pro vaše zdraví.

Pokud se kolonoskopie bojíte a máte více než týden do vyšetření, můžete vyzkoušet i užívání zeleného ječmene. Více informací zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *