5 Nejčastějších Chyb Při Škvaření Sádla + Lahodný Recept Na Škvarky!

5 Nejčastějších Chyb Při Škvaření Sádla + Lahodný Recept Na Škvarky!

Sádlo je tuk na vaření, který se vyrábí z vyškvařeného vepřového sádla a v posledních letech je stále oblíbenější. Přestože je známé již po staletí, jeho používání se znovu rozmohlo díky jeho chuti a zdravotním přínosům. Lze ho použít na smažení, pečení, smažení a další účely. Zde je jednoduchý recept, jak vařit se sádlem a hlavně seznam chyb, které udělají skoro všichni! Ale vy nemusíte, již vaše prrvní škvarky mohou být lahodné.

Jak se škvaří sádlo

Co budete potřebovat?

  • 1/4 šálku sádla
  • 1 čajová lžička soli (nepovinné)
  • Pánev nebo hrnec na vaření

Postup na škvaření sádla:

  1. Na velké pánvi zahřívejte sádlo, dokud se nerozpustí a nestane se tekutým.
  2. V případě potřeby přidejte sůl (nepovinné).
  3. Do pánve nebo na pánev vložte ingredience a na středně silném ohni je smažte, dokud nezískají zlatohnědou barvu nebo dokud nebudou podle potřeby.
  4. Jakmile se voda vyvaří a lahodný tuk se začne škvařit, je čas snížit teplotu – v závislosti na typu vařiče o více než polovinu!
  5. Obsah hrnce několikrát promíchejte, ale většinou jen s napětím čekejte, až bude hotový.
  6. Dávejte na něj pozor – když v něm bublá taková dobrota, nechcete přece propásnout okamžik, kdy bude jídlo konečně hotové!
  7. Podávejte horké a pochutnejte si!

Jak nejlépe hotové škvarky skladovat, aby vydrželi co nejdéle?

Nyní, když už víte jak si je můžete přirpavit nebo je máte dokonce hotové, bylo by dobré je správně uskladnit.

Sádlo by se mělo skladovat v uzavřené nádobě v chladničce mimo dosah světla a tepla. To pomůže zachovat jeho čerstvost a bezpečnost při konzumaci. Nejlépe se spotřebuje do 2 až 3 týdnů od tavení, ale při správném skladování může vydržet až 4 měsíce.

5 Nejčastějších chyb při škvaření sádla

Pokud budete tyto chyby znát předem, zajistíte, že vaše jídlo bude pokaždé vynikající!

1.Neukládání sádla do chladu

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se lidé při vaření se sádlem dopouštějí, je jeho nechlazení. Sádlo by se mělo po nákupu v obchodě s potravinami vždy skladovat v chladničce. To pomáhá udržet jeho čerstvost a zabraňuje zkažení. Pomáhá to také zabránit tomu, aby se na sádle množily bakterie, které by při požití mohly způsobit onemocnění.

2.Používání příliš velkého množství soli

Další chybou, které se lidé při vaření na sádle dopouštějí, je přidávání příliš velkého množství soli do pokrmu. Sádlo již obsahuje dostatečné množství soli, takže není třeba přidávat více než to, co je již přítomno. Příliš mnoho soli způsobí, že pokrm bude přesolený a zničí jeho chuť.

3.Nesprávný typ tuku

Při vaření se sádlem je důležité použít správný typ tuku pro daný recept. Různé recepty vyžadují různé typy tuků, jako je rostlinný olej, máslo nebo margarín, a použití nesprávného typu může vést ke katastrofě! Pokud například recept vyžaduje rostlinný olej a vy místo něj použijete máslo, může být vaše jídlo nakonec mastné a nechutné. Proto si před začátkem přípravy nezapomeňte zkontrolovat, jaký typ tuku váš recept vyžaduje!

4.Nepoužíváte dostatek tuku

Důležité je také použít dostatečné množství sádla. Pokud tak neučiníte, jídlo se správně neuvaří a nebude mít správnou strukturu. Nezapomeňte si odměřit potřebné množství sádla a přidejte ho k ingrediencím ještě předtím, než začnete vařit.

5.Nedostatečné míchání

A konečně, při vaření na sádle je důležité ingredience v pánvi nebo hrnci míchat. To pomáhá zajistit, aby se všechny ingredience rovnoměrně provařily, a zabraňuje připalování. Nedostatečné míchání může vést k nedovaření jídla, které není příjemné ke konzumaci.

Ať už jste v kuchyni jakkoli zkušení, při práci se sádlem se můžete dopustit spousty chyb. Abyste se těmto chybám vyhnuli, nezapomeňte sádlo po nákupu v obchodě skladovat v lednici; nepřidávejte další sůl, protože té je v sádle už tak dost; a ujistěte se, že používáte správný typ tuku pro jakýkoli recept, který připravujete. Budete-li se řídit těmito radami, budete si moci pokaždé pochutnat na lahodných pokrmech připravených ze sádla!

Jak ze škvarek udělat pomazánku

Příprava lahodné sádlové pomazánky je tak snadná a příjemná! Potřebujete jen lahodné studené škvarky, trochu zeleniny, například vejce natvrdo, kyselé okurky nebo cibuli, plnotučnou hořčici, majonézu a to nejlepší koření. Poté, co všechny ingredience společně najemno nakrájíte nebo nastrouháte, přidejte hořčici a majonézu pro extra chuť. Pro ještě větší šmrnc si nakrájejte cibuli najemno a ozdobte pomazánku plátek po plátku A to nejlepší nakonec – poměry všech těchto ingrediencí můžete upravit, jakkoli budete chtít, aby vzniklo něco jedinečně chutného!

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší recept pro uzení masa

Často Kladené Otázky

Závěr

Sádlo je vynikající volbou pro vaření, protože má několik zdraví prospěšných účinků a dodává jídlům chuť. Díky tomuto jednoduchému receptu se snadno naučíte, jak sádlo v kuchyni používat. Je chutné, výživné a lze ho použít do mnoha různých pokrmů od tradičních smažených jídel až po pečivo! Vyzkoušejte použití sádla ve svém příštím jídle pro lahodný zážitek. Především nezapomeňte, že klíčem k úspěšnému vaření se sádlem je použití správného množství a časté míchání pro rovnoměrné prohřátí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!