V průběhu času se zubní náhrady mohou zabarvit a ztratit barvu. I když jsou k dispozici komerční čisticí prostředky, mnohé z nich mohou být drahé. Levnější a stejně účinnou variantou je čištění zubních náhrad octem. Zde je návod krok za krokem, jak na to.
Čistění zubní protézy octem
První krok
Naplňte malou misku teplou vodou a přidejte dvě lžíce octa. Směs promíchejte, aby se spojila.
Druhý krok
Ponořte zubní náhradu do roztoku a nechte ji asi 30 minut namočenou. To pomůže uvolnit nahromaděný zubní plak nebo zubní kámen.
Třetí krok
Po 30 minutách vyjměte zubní náhradu z octového roztoku a důkladně ji vyčistěte zubním kartáčkem s měkkými štětinami. Nezapomeňte věnovat zvýšenou pozornost místům, která se zdají být obzvláště znečištěná.
Čtvrtý krok
Zubní náhradu dobře opláchněte pod tekoucí vodou. Možná budete chtít tento krok provést několikrát, abyste se ujistili, že byl odstraněn všechen ocet.
Nevýhody číštění zubních náhrad octem
Čištění zubních náhrad octem je sice účinný způsob odstraňování skvrn a zubního kamene, ale použití této metody má i některé nevýhody:
- Za prvé, kyselá povaha octa může při příliš častém používání poškodit materiál zubní náhrady.
- Za druhé, příliš dlouhé namáčení zubní náhrady v octu může rovněž vést k jejímu poškození.
Z těchto důvodů je důležité používat tuto metodu pouze příležitostně a pečlivě dodržovat pokyny.
Pokud hledáte způsob, jak vyčistit zubní náhradu, aniž byste utratili spoustu peněz, vyzkoušejte ocet. Jen se ujistěte, že jej používáte šetrně a pečlivě dodržujete pokyny, abyste předešli poškození zubní náhrady.
Závěr
Čištění zubní náhrady octem je levný a účinný způsob, jak odstranit skvrny a udržet zubní náhradu v co nejlepším stavu. Dodržením výše uvedených kroků můžete mít zářivě čistou zubní náhradu během chvilky!