Anorexie je závažné duševní onemocnění, které postihuje mnoho lidí. Porucha může být obtížné pochopit a zvládnout tradiční léčbou.
Průvodce anorexií pro začátečníky je online zdroj, který poskytuje informace o tom, jak poruchu lépe pochopit, diagnostikovat a léčit.
Tato příručka nabízí podrobné vysvětlení toho, co je anorexie, příznaky a symptomy poruchy a možnosti léčby. Obsahuje také seznam zdrojů pro ty, kteří mají zájem dozvědět se více o této vážné duševní nemoci.
Hloubkové vysvětlení fází, kterými prochází někdo s anorexií
Fáze anorexie jsou následující:
Anorexie fáze 1: Osoba se začíná bát přibírání na váze a stává se posedlá svou váhou. Začnou si hlídat příjem potravy a pohyb.
Anorexie fáze 2: Osoba posedle sleduje svou váhu, příjem kalorií a cvičení. Začnou se vyhýbat sociálním situacím a omezují se v jídle s ostatními.
Anorexie fáze 3: Člověk se začne cítit izolovaný od zbytku společnosti, začne mít pocit, že není hoden být mezi lidmi, začne být posedlý jídlem ještě více než dříve.
Anorexie fáze 4: Toto je nejnebezpečnější stadium, ve kterém se člověk může stát sebevražedným nebo těžkým depresivním.
Jak se liší porucha příjmu potravy od diety
Index tělesné hmotnosti (BMI) je číslo, které se vypočítává z hmotnosti a výšky jedince. BMI lze použít k určení, zda má jedinec přiměřenou váhu vzhledem ke své výšce. BMI se používá jako screeningový nástroj k identifikaci, zda někdo může být ohrožen rozvojem určitých zdravotních stavů, jako je diabetes 2. typu a srdeční onemocnění.
Termín „porucha příjmu potravy“ se týká jakéhokoli stavu, který způsobuje, že lidé přestanou jíst nebo kontrolují příjem potravy nezdravým způsobem. Mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovité přejídání a syndrom přežvykování jsou typy poruch příjmu potravy, které obvykle způsobují, že se lidé cítí mimo kontrolu nad příjmem potravy a představou o těle. Naproti tomu dieta označuje proces snižování energetického příjmu za účelem zhubnutí nebo udržení určité hmotnosti.
Jak přežít anorexii: Průvodce pro přátele, rodinu a další zainteresované strany
Vyrovnat se s anorexií není snadné. Pomoc někomu, kdo má tuto poruchu, vyžaduje čas a trpělivost. Zde je několik tipů, jak přežít anorexii:
1. Buďte trpěliví
2. Starejte se o sebe
3. Nesrovnávejte se s osobou, které se snažíte pomoci
4. Buďte upřímní a upřímní ohledně svých pocitů, myšlenek a činů
Jak být anorektičkou: Je to všechno o dietě a cvičení
Anorexie je závažné onemocnění, které může při nesprávné léčbě vést ke smrti. Vyznačuje se zkresleným tělesným obrazem a obsedantním strachem z přibírání na váze.
Mentální anorexie je nejčastější poruchou příjmu potravy ve Spojených státech, kde se odhaduje, že jí trpí 0,5 % až 3 % žen.
Mentální anorexie může být obtížné diagnostikovat, protože lidé s tímto onemocněním mají často i jiné problémy s duševním zdravím, jako je deprese nebo úzkost.
Jaké jsou varovné příznaky anorexie?
Anorexie je vážná duševní porucha, která může být vysilující pro ty, kteří ji mají, a jejich blízké. Může způsobit vážné fyzické a psychické poškození a dokonce zkrátit délku života.
Anorexie je duševní porucha, při které lidé omezují příjem potravy na nezdravou úroveň, což způsobuje hubnutí a podvýživu. Varovné příznaky anorexie jsou často zpočátku nenápadné, ale s progresí poruchy se stávají zjevnějšími.
Podle Národní asociace pro poruchy příjmu potravy některé z varovných příznaků anorexie zahrnují:
– Posedlost hmotností
– Kompulzivní cvičení
– Pocit nekontrolovatelnosti při příjmu potravy
– Strach z přibírání na váze nebo tloustnutí
– Pocit hladu po celou dobu, přestože jí méně než normálně
8 příznaků, že se stáváte anorektikem
Anorexie je duševní onemocnění, které postihuje muže i ženy. Může být těžké určit, kdy se z vás stává anorektička, protože to často není patrné. Zde je 8 příznaků, že se u vás rozvíjí nebo se u vás vyvinula anorexie.
1. Jíte jedno jídlo denně
2. Snažíte se kontrolovat svůj jídelníček vážením jídla před a po jídle
3. Snažíte se zbavit tuku bez hubnutí
4. Nadměrně cvičíte, ale nepřibíráte
5. Máte problémy se spánkem, protože přemýšlíte o tom, co jste jedli předchozí noc
6. Vaše oblečení vždy sedí příliš těsně nebo příliš volně
7. Vlasy vám padají více než normálně
8. Vaše pokožka je suchá a bledá kvůli nedostatku živin
Nejčastější důvody, proč se lidé stávají anorektiky
Nejčastější důvody, proč se lidé stanou anorektickými, nejsou vždy jasné a snadno pochopitelné. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších důvodů, proč se lidé stávají anorektickými.
Anorexie je duševní porucha, která způsobuje, že člověk zhubne omezením příjmu potravy a/nebo nadměrným cvičením. Postihuje obě pohlaví, ale častější je u žen. Lidé s anorexií obvykle trpí depresí, úzkostí nebo obsedantně kompulzivní poruchou, stejně jako dalšími problémy duševního zdraví, jako je bipolární porucha a schizofrenie.
Nejčastější důvody, proč se lidé stanou anorektickými, nejsou vždy jasné a snadno pochopitelné
Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších důvodů, proč se lidé stávají anorektickými
Anorexie je duševní porucha, která způsobuje, že člověk zhubne, což může vést ke snížení sebevědomí, špatné kvalitě života a dokonce smrti.
Jak zhubnout bez hladovění
Hubnutí je obtížný proces. Vyžaduje to hodně disciplíny, odhodlání a tvrdé práce. Nicméně to tak být nemusí. Existuje spousta tipů na hubnutí, pomocí kterých můžete zhubnout, aniž byste hladověli.
Některé ze způsobů, jak můžete zhubnout bez hladovění, zahrnují:
– Pít více vody
– Jezte menší porce
– Vyhněte se jíst svá oblíbená jídla
Kolik lidí je oficiálně s anorexií?
Anorexie je duševní onemocnění, které lze klasifikovat jako poruchu příjmu potravy. Vyznačuje se zkresleným tělesným obrazem a zaujetím váhou a jídlem. Anorexie je tu po staletí, ale teprve v minulém století se stala ve Spojených státech rozšířenější.
Anorexie postihuje muže i ženy, ale trpí jí více žen než mužů. Počet lidí oficiálně diagnostikovaných s poruchou příjmu potravy se v průběhu let zvýšil z 1 milionu v roce 1990 na 2 miliony v roce 2015. Neexistují žádné oficiální statistiky o tom, kolik lidí má anorexii, protože mnoho případů zůstává neohlášeno kvůli hanbě nebo popírání.
Jak přestat být anorektický v pouhých 5 snadných krocích
Přestat být anorektičkou není snadné. Jde o chronické onemocnění, které vyžaduje hodně úsilí a odhodlání. Zde je pět kroků, které vám mohou pomoci přestat být anorektickou a začít znovu žít svůj život:
1) Buďte si vědomi spouštěčů
2) Vyvolejte signály svého těla
3) Jezte, když máte hlad
4) Spi, když potřebuješ spát
5) Získejte podporu
Jak si udržet sebevědomí pod kontrolou a vylepšit image svého těla
Sebevědomí je složitý a dynamický proces, ale existuje několik věcí, které můžete udělat pro zlepšení svého sebevědomí.
Za prvé, musíte přijmout, že nejste dokonalí a že nic takového jako dokonalé tělo neexistuje. Měli byste být také otevření změně způsobu, jakým přemýšlíte o svém těle. Pokud se například vždy považujete za příliš hubeného nebo zakřiveného, zkuste se na sebe podívat jinýma očima a zjistit, jaké změny se musí stát.
Nejlepší způsob, jak si zvýšit sebevědomí, je dělat věci, díky kterým se cítíte dobře. Skvělý způsob, jak toho dosáhnout, je začít v malém – například naplánovat si zdravé jídlo na týden.
Jaké jsou skutečné účinky poruchy příjmu potravy na mozek?
Poruchy příjmu potravy jsou závažným duševním onemocněním, které může mít krátkodobé i dlouhodobé účinky na mozek.
Zatímco někteří lidé se z poruchy příjmu potravy zotaví, jiní se zotavují jen obtížně a dokonce u nich dochází k poškození mozku.
Je to kvůli významným změnám mozkových funkcí, ke kterým dochází během poruchy příjmu potravy.
Jak dlouho může trvat zotavení z poruchy příjmu potravy?
Obnova může trvat dlouho, ale je to možné. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují rychlost zotavení a co může jednotlivec udělat pro urychlení procesu.
Zotavení z poruchy příjmu potravy může být dlouhý proces. Někteří lidé se uzdraví již za tři měsíce, zatímco jiní se nemusí zcela zotavit nikdy. Doba potřebná k zotavení se liší v závislosti na mnoha různých faktorech, včetně závažnosti poruchy a druhu léčby, kterou lékaři provedli.
Lidé s poruchami příjmu potravy v tomto období často bojují se svou váhou, náladou a sebevědomím; existuje však mnoho věcí, které mohou udělat, aby si v této době pomohli a urychlili proces zotavení.