Anorexie: Test zdarma

Anorexie: Test zdarma *Aktualizováno 2023*

Anorexie je vážný problém duševního zdraví, který může být obtížné diagnostikovat. Vyznačuje se intenzivním strachem z přibírání a nadměrného cvičení.

Abyste lépe porozuměli závažnosti vaší poruchy příjmu potravy, můžete si udělat tento jednoduchý test.

Co by vaše chuť k jídlu řekla o vašem duševním zdraví?

Co je test anorexie?

Anorexie je duševní porucha, kterou lze definovat jako posedlost jídlem a váhou. Vyznačuje se intenzivním strachem z přibírání na váze a zkresleným obrazem těla.

Anorexický test je screeningový nástroj používaný k posouzení rizika rozvoje mentální anorexie nebo bulimie. Skládá se z otázek týkajících se stravovacích návyků a životního stylu za poslední rok, anamnézy a rodinné anamnézy.

Test na anorexii může provést lékař nebo poradce pro duševní zdraví ve své ordinaci nebo v nemocničním prostředí.

Jak zlepšit své počáteční rituály, abyste v budoucnu zabránili nebo zmírnili příznaky anorexie

Anorexie je duševní porucha, která způsobuje, že se lidé cítí nadměrně sebevědomě ohledně své hmotnosti, tvaru a tělesného obrazu. Může být poměrně snadné vyhnout se příznakům anorexie, pokud si jich uvědomujete a snažíte se zlepšit svou ranní rutinu.

Ranní rituál by se měl zaměřit na to, jak se cítíte fyzicky a emocionálně, než začnete svůj den. Mohlo by to být tak jednoduché jako cvičení nebo jóga ráno, než se připravíte do práce.

Jak rozpoznat poruchu příjmu potravy a předcházet jí, než začne

Existuje mnoho příznaků, že vaše dítě může směřovat k poruše příjmu potravy. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších příznaků, na které byste si měli dávat pozor.

Pokud má vaše dítě zkreslený obraz těla, může trpět poruchou příjmu potravy. Mezi další ukazatele patří:

– Náhlá změna hmotnosti nebo tvaru

– Změna ve společenském životě, jako je větší uzavřenost nebo trávení více času s jinými lidmi, kteří mají podobné zájmy

– Změny ve spánkových vzorcích, jako je přílišný spánek nebo neschopnost spát vůbec

– Nezájem o jídlo a činnosti spojené s jídlem

Jak zjistit, zda máte riziko poruchy příjmu potravy

Poruchy příjmu potravy jsou závažné duševní onemocnění, které může být život ohrožující. Riziko vzniku poruchy příjmu potravy se zvyšuje, pokud jste prošli traumatem, zneužíváním nebo šikanou.

Toto je seznam příznaků, které mohou lidé pociťovat, pokud mají poruchu příjmu potravy:

-Pocity viny a studu za výběr jídla

-Časté myšlenky na váhu a tvar

-Nadměrné cvičení pro kompenzaci záchvatovitého přejídání nebo zamezení přibírání na váze

-Intenzivní strach z přibírání na váze nebo ztloustnutí

Příznaky

Poruchy příjmu potravy jsou vážným problémem a je důležité znát příznaky a symptomy těchto stavů.

Poruchy příjmu potravy jsou vážným problémem, který může mít za následek smrt, pokud se neléčí. Je důležité být si vědom příznaků a příznaků těchto stavů.

Příznaky anorexie: Ztráta chuti k jídlu, pocit sytosti po jídle malého množství, dlouhé nejíst, hubnutí, aniž byste se snažili, nechtít jíst určité potraviny nebo jíst příliš mnoho najednou.

Typy testů duševního zdraví, které lze použít místo testu na poruchy příjmu potravy

Nejběžnější testy, které se používají k diagnostice poruch příjmu potravy, jsou Eating Disorder Inventory-2 (EDI-2) a Eating Disorder Examination Questionnaire (EDE-Q). EDI-2 je self-report dotazník, který má celkové skóre ze 100. EDE-Q je klinický rozhovor, který má skóre z 10.

Existují také další typy testů, jako je Beckův inventář deprese, který lze použít k posouzení deprese u lidí s poruchami příjmu potravy. Tento test má 21 položek a musí ho vyplnit osoba, která poté ohodnotí své pocity u každé položky od 0 (vůbec ne) do 3 (velmi hodně).

Jaký je nejlepší způsob, jak interpretovat výsledky testu

Anorexie je porucha duševního zdraví, která ovlivňuje schopnost těla zpracovávat potravu. To může způsobit, že člověk hladovět a zhubnout. Anorexie je vážný stav a pro ty, kteří jí trpí, je důležité, aby byla řádně léčena.

Výsledky testu na anorexii nejsou vždy snadno interpretovatelné. Mohou být matoucí, když ukazují různé výsledky v různé dny nebo různé denní doby. To ztěžuje někomu, kdo zažívá anorexii, vědět, jaký by měl být jeho další krok, což může způsobit, že se cítí beznadějně a bezmocně.

Nejlepší způsob, jak interpretovat výsledky testů na anorexii, je promluvit si o nich se zdravotníky a co nejdříve získat odbornou pomoc od terapeuta nebo dietologa, pokud máte pocit, že ji potřebujete.

Jak používat test anorexie jako podpůrný nástroj při léčbě

Test anorexie je nástroj, který mohou terapeuti použít, aby pomohli pacientům identifikovat příznaky anorexie. Pomáhá jim lépe porozumět pacientovi a poskytnout mu větší podporu během léčby.

Test je pomůckou, kterou lze využít při terapeutických sezeních pro pacienty trpící mentální anorexií. Pomáhá terapeutovi lépe porozumět pacientovi a poskytnout mu větší podporu během léčby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.