Co Ukazuje Hotler? Jak Funguje? Jak Interpretovat Výsledky!

Co Ukazuje Hotler? Jak Funguje? Jak Interpretovat Výsledky! 2023

Holterův test je způsob, jak odhalit arytmii a další srdeční potíže. Tento přístroj měří tlak nebo obě funkce současně. Holterových testů se nemusíte obávat.

Holter je mezi širokou veřejností stále velkou neznámou. Téměř všichni dospělí znají klasické EKG, kterým jejich praktický lékař nebo specialista (internista nebo kardiolog) jednou za čas kontroluje srdeční činnost. EKG však zaznamenává elektrickou aktivitu srdce pouze po krátkou dobu a v klidovém režimu. Pacient leží, nehýbe se – po tak krátkou dobu a v takovém stavu nemusí elektrokardiogram srdeční problémy vůbec odhalit.

Pokud si pacient stěžuje na problémy se srdcem, například vnímá občasnou srdeční arytmii, a na EKG není nic vidět, je možné, že odborník přistoupí k diagnostice pomocí Holtera. Laicky řečeno, Holter je malé EKG v podobě nenápadné krabičky a elektrod, které člověk nosí přiložené k srdci nepřetržitě po dobu jednoho až dvou dnů, někdy i jednoho až dvou týdnů. Lékař tak získá mnohem přesnější data pro vaši léčbu.

Co je Holter a s čím pomáhá lékařům i pacientům?

Holterův monitor je zařízení, které nosí pacienti a které nepřetržitě zaznamenává jejich srdeční činnost. Byl vynalezen v 50. letech 20. století inženýrem Normanem J. Holterem a od té doby se stal důležitým nástrojem lékařů pro diagnostiku a léčbu srdečních onemocnění.

Holterův monitor lze nosit 24 hodin i déle a umožňuje lékařům sledovat, jak srdce funguje po delší dobu. To je užitečné pro diagnostiku nepravidelného srdečního rytmu, arytmií a dalších srdečních problémů. Holterův monitor se také používá k posouzení účinnosti léčby srdečních onemocnění.

Používání Holterových monitorů je prospěšné pro mnoho pacientů se srdečními potížemi. Možnost nepřetržitého záznamu srdeční činnosti pomohla lékařům lépe porozumět

Co ukazuje holter?

Holterův přístroj poskytuje kontinuální elektrokardiogram (EKG), který lze analyzovat a vyhodnotit tak srdeční činnost pacienta. Je užitečný pro diagnostiku nepravidelného srdečního rytmu, arytmií a dalších srdečních problémů. Holterův monitor se také používá k posouzení účinnosti léčby srdečních onemocnění.

Výhody

Používání Holterových monitorů je přínosné pro mnoho pacientů se srdečními problémy. Možnost nepřetržitého záznamu srdeční činnosti pomohla lékařům lépe pochopit a léčit různé srdeční potíže. Holterův monitor navíc může poskytnout cenné informace o zdravotním stavu srdce pacienta v průběhu času, což může být užitečné při rozhodování o možnostech léčby.

Jak to funguje?

Holterův monitor je malé přenosné zařízení, které pacient nosí po určitou dobu, obvykle 24 hodin. Přístroj nepřetržitě zaznamenává elektrickou aktivitu srdce a v případě potřeby jej lze nosit delší dobu. Zaznamenaná data jsou poté stažena a analyzována lékařem za účelem posouzení funkce srdce.

Aby bylo možné Holterův monitor používat, musí mít pacient nejprve na hrudníku umístěny elektrody. Elektrody se připojí k holterovskému monitoru, který pak pacient nosí po dobu záznamu. Po ukončení záznamu jsou data stažena a analyzována lékařem.

Jsou s tímto vyšetřením spojena nějaká rizika?

S nošením Holterova monitoru nejsou spojena žádná významná rizika. Ve vzácných případech mohou pacienti pociťovat podráždění kůže elektrodami nebo nepohodlí z nutnosti nosit přístroj po delší dobu.

Holterův monitor je cenným nástrojem pro diagnostiku a léčbu mnoha srdečních onemocnění. Nepřetržitý záznam srdeční činnosti může poskytnout cenné informaceo zdravotním stavu srdce pacienta v průběhu času. Rizika holterovského testování jsou minimální, a proto je pro mnoho pacientů bezpečnou a účinnou volbou.

Tlakový holter

Tlakový Holter je přístroj používaný k měření krevního tlaku a srdeční frekvence. Nosí se po dobu 24 až 48 hodin a během této doby shromažďuje údaje, které lze použít k diagnostice a sledování různých srdečních stavů.Údaje získané pomocí tlakového holteru lze použít k:

 • Odhalit a diagnostikovat srdeční onemocnění, jako jsou arytmie, srdeční selhání a hypertenze
 • Sledovat účinky léků na krevní tlak a srdeční frekvenci
 • Vyhodnotit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění
 • Identifikovat spouštěče epizod vysokého krevního tlaku nebo nepravidelného srdečního rytmu
 • Plánovat léčbu stavů, které ovlivňují krevní tlak a srdeční frekvenci.

Tlakový holter se nosí jako vesta nebo pásek kolem hrudníku se senzory, které se připevňují na kůži. Je připojen k malému záznamovému zařízení, které se nosí na opasku nebo v kapse. Záznamové zařízení ukládá data ze snímačů, která lze následně stáhnout do počítače k analýze.

Holterova monitorace EKG

EKG neboli elektrokardiografie je vyšetření, které zaznamenává elektrickou aktivitu vašeho srdce. Toto vyšetření se obvykle provádí k diagnostice srdečních problémů. Holterův monitor je malé, nositelné zařízení, které zaznamenává EKG, zatímco se věnujete svým běžným činnostem.Monitor se obvykle nosí 1-2 dny. Záznamy se poté analyzují a hledají se srdeční problémy.

Holterovo monitorování lze použít k diagnostice:

 • Arytmie, což jsou abnormální srdeční rytmy
 • Ischemické choroby srdeční, což je zúžení tepen, které zásobují srdce krví
 • Poškození srdečního svalu, například v důsledku srdečního infarktu
 • Problémy se strukturou srdce, například netěsnosti chlopní nebo otvory v srdečních stěnách

Pokud máte příznaky srdečního problému, může vám lékař doporučit Holterův monitor.

Mezi příznaky, které mohou být kontrolovány pomocí Holterova monitorování, patří:

 • Bolest na hrudi nebo nepříjemné pocity
 • Závratě
 • Dušnost
 • Palpitace (nepravidelný srdeční tep nebo vynechávání úderů)

Pokud máte některý z těchto příznaků, poraďte se se svým lékařem. Ten může určit, zda je pro vás Holterovo monitorování vhodné.

Holterův monitor je malé nositelné zařízení, které zaznamenává EKG (elektrokardiografie), zatímco se věnujete svým běžným činnostem. Test se obvykle provádí za účelem diagnostiky srdečních problémů a monitor se obvykle nosí 1-2 dny. Záznamy se pak analyzují a hledají se srdeční problémy, jako jsou arytmie (abnormální srdeční rytmus), ischemická choroba srdeční (zúžení tepen, které přivádějí krev do srdce), poškození srdečního svalu (například v důsledku srdečníinfarkt) nebo problémy se strukturou srdce (například netěsné chlopně nebo díry v srdečních stěnách). 

Často Kladené Otázky

Proč holter pípa?

Holterův monitor je malé přenosné zařízení, které pacient nosí po určitou dobu, obvykle 24 hodin. Přístroj nepřetržitě zaznamenává elektrickou aktivitu srdce a v případě potřeby jej lze nosit delší dobu. Zaznamenané údaje jsou poté staženy a analyzovány lékařem za účelem posouzení srdeční funkce.

Holterův monitor vydá zvukový signál, když zjistí nepravidelnost elektrické aktivity srdce. To pomáhá lékaři identifikovat problematické oblasti, které mohou vyžadovat další vyšetření.

Holterův monitor je cenným nástrojem pro diagnostiku a léčbu mnoha srdečních onemocnění. Nepřetržitý záznam srdeční aktivity může poskytnout cenné informace o stavu pacientova srdce v průběhu času. Rizika holterovského testování jsou následující: minimální, což z něj činí bezpečnou a účinnou volbu pro mnoho pacientů.

Jak interpretovat výsledky Holterova měření?

Holterův monitor je malé přenosné zařízení, které pacient nosí po určitou dobu, obvykle 24 hodin. Přístroj nepřetržitě zaznamenává elektrickou aktivitu srdce a v případě potřeby jej lze nosit delší dobu. Zaznamenaná data jsou poté stažena a analyzována lékařem za účelem posouzení srdeční funkce.

Výsledky Holterova měření se interpretují na základě sledování celkových vzorců srdeční aktivity v průběhu záznamu. To zahrnuje posouzení srdeční frekvence, rytmu a případných změn elektrické aktivity. nepravidelný srdeční tep. Kromě toho může Holterův monitor poskytnout cenné informace o zdravotním stavu pacientova srdce v průběhufyzická aktivita a odpočinek. Tyto informace lze využít při rozhodování o možnostech léčby.

Holterův monitor je cenným nástrojem pro diagnostiku a léčbu mnoha srdečních onemocnění. Nepřetržitý záznam srdeční aktivity může poskytnout cenné informace o stavu pacientova srdce v průběhu času. Rizika holterovského testování jsou minimální, a proto je pro mnoho pacientů bezpečnou a účinnou volbou.

Jak často byste si měli nechat provést vyšetření Holterovým monitorem?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože záleží na individuální situaci. Pokud máte příznaky srdečních potíží, může vám lékař doporučit vyšetření Holterovým monitorem. Mezi příznaky, které lze pomocí Holterova monitorování ověřit, patří: bolest na hrudi nebo nepříjemné pocity, závratě, dušnost a palpitace (nepravidelný srdeční tep nebo vynechávání úderů). Pokud máte některý z těchto příznaků, poraďte se se svým lékařem. Ten může určit, zda je pro vás Holterovo monitorování vhodné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend