Zahlenění: Léčba, příčiny & Přírodní Léčba

Zahlenění: Léčba, Příčiny & Přírodní Léčba

Hlen je sekret, který se uvolňuje ze sliznic. Hlen pomáhá při ochraně těla před bakteriemi a jinými škodlivými látkami. Trávicí soustava, rozmnožovací orgány, močové cesty a dýně jsou opatřeny sliznicemi.

V tomto článku se budu zabývat tím, jak se uvolňuje hlen ze sliznic vnitřního povrchu trávicího systému, reprodukčních orgánů, močových cest a dýní. Budu také diskutovat o tom, jak pomáhá při ochraně těchto oblastí našeho těla před bakteriemi a jinými škodlivými látkami.

Co je hlen

Hlen je hustá, slizká látka produkovaná sliznicemi v nose, krku a plicích. Působí jako ochranná vrstva, která zachycuje choroboplodné zárodky a bakterie.

Hlen se skládá z vody, solí, bílkovin, lipidů (tuků) a buněk. Hlen lze nalézt v různých barvách, jako je čirý nebo bílý v závislosti na jeho složení a zdroji hlenu.

Hlen se vytváří, když vdechujete vzduch s částicemi, které jsou příliš malé na to, aby je vaše oko vidělo. Když se tyto částice dostanou do kontaktu s vlhkým povrchem vašeho dýchacího systému, změní se na hlen. To vysvětluje, proč je během nachlazení více bílého než čirého hlenu, protože částice jsou většinou tvořeny vodní párou nebo vlhkostí.

Co je zahlennění

Hlen je sekret, který se uvolňuje ze sliznic a pomáhá nás chránit před bakteriemi a jinými škodlivými látkami. Trávicí soustava, rozmnožovací orgány, močové cesty a dýně jsou opatřeny sliznicemi.

Slizniční imunitní systém je důležitou součástí obranného systému těla. Chrání tkáně před bakteriemi a jinými patogeny, které se do těla dostávají přes sliznice.

Slizniční imunitní systém se skládá z různých buněk, včetně makrofágů, žírných buněk, neutrofilů, eozinofilů, lymfocytů a dendritických buněk. Hlavní funkcí tohoto systému je detekovat cizí částice ve tkáních a bojovat proti nim vylučováním chemikálií.

Slizniční imunitní systém začne pracovat, jakmile člověk vstoupí do matčina lůna. Tento proces pokračuje po celý život s určitými modifikacemi, jako jsou změny v reakci na stárnutí nebo zranění.

Sliznice jsou často nazývány „první linií obrany“ těla proti cizím látkám a toxinům. Jsou také první linií obrany proti infekci a zánětu.

Jednou z hlavních funkcí sliznic je vylučování odpadních látek / toxinů z těla. Nejběžnějším způsobem vylučování těchto odpadních látek je kašlání, kýchání nebo smrkání. Tyto metody jsou obvykle tím, jak vypudíme jakoukoli cizí látku nebo toxin do úst a krku, ale to může vést k řadě komplikací, jako je podráždění v krku, vykašlávání hlenů nebo slin nebo dokonce bakteriální infekce.

Příčíny

Nadměrný hlen je obtížně zvládnutelný stav. Může to být způsobeno řadou různých faktorů, ale je důležité znát možné příčiny, aby bylo možné určit nejlepší léčbu.

V tomto úvodu byste měli vysvětlit, co je nadměrný hlen, jeho příčiny a jak s ním zacháze

Aby se těmto komplikacím vyhnuli, někteří lidé začali používat typ přírodní léčby nazývaný „kapky proti kašli“.

Víme, že někteří lidé zažívají při požití lepku cysty, vyrážky, alergie atd.

Zaměříte se také na obstrukce hlavy, krku a dýchacích cest, které se projevují jako bolesti v krku, hlavy, ucpaný nos a sípání. Mohou být doprovázeny svěděním v krku nebo povlečeným jazykem.

Opakované infekce jsou nejčastější příčinou kongesce v mladších letech. Příznaky se zhoršují na podzim a vedou ke zvýšené nemocnosti. Naštěstí vegetativní posílení, příjem vitamínů a eliminace mohou zmírnit příznaky a snížit nemocnost.U někoho se může vyvinout malabsorpční syndrom kvůli dietním chybám, jako je alergie na mléčné výrobky. Z podobných důvodů by se u nich také mohla rozvinout chronická rýma, je to velmi častým jevem pokud někdo trpí na dlouhodobé zahlenění. Tato onemocnění mohou být neustálým bojem imunitního systému proti parazitům žijícím v těchto oblastech.

Doporučení jak se zbavit zahlenění

Jak lidská populace neustále roste, roste i poptávka po čisté vodě. Existuje limit, kolik vody lze odčerpat ze studny nebo řeky, a je stále obtížnější zajistit čistou vodu pro každého.

Abychom zajistili všem lidem přístup k čisté vodě, je nejlepší zvýšit příjem tekutin. Zejména se doporučuje neslazená vlažná čistá voda bez bublinek, protože nezpůsobí žádnou škodu a budete se cítit lépe.

Existuje mnoho způsobů, jak můžete zvýšit příjem tekutin – pitím většího množství vody, studenou sprchou nebo dokonce procházkou ven.

Zahlenění by nemělo trvat déle než 3 měsíce. Přípravek obsahuje složky, které pomáhají odstraňovat hlen z průdušek a urychlují hojení dýchacích cest.

Doporučené přípravky podporují odkašlávání a dezintegraci několika mechanismy. Na jedné straně se podporuje pohyblivost řasinek sliznice, na druhé straně se zlepšuje dýchání.

Pokud tento stav přetrvává déle než 3 měsíce, jedná se o chronické zahlenění, což může být známka silné alergie nebo jiného autoimunitního onemocnění.

Jaký je lék na vykašlávání hlenu?

Nejběžnější léčbou kašle s hlenem je fyziologický roztok k propláchnutí plic. To však není vždy účinné při čištění hlenu.

Lék proti hlenu proti kašli je často doporučován pacientům s chronickým zahleněním a onemocněním plic , kteří mají problémy s vyplachováním plic fyziologickým roztokem kvůli jeho účinkům na plíce.

Jak optimalizovat schopnost vašeho těla trávit a vytvářet průchodnost dýchacích cest

Průchodnost dýchacích cest je schopnost dýchacích cest se správně otevřít a zavřít. Toho je dosaženo tím, že se zabrání jakémukoli ucpání nebo zúžení dýchacích cest. Lidské tělo má vrozenou schopnost se očistit, ale lze ji posílit i některými dechovými cvičeními.

Pokud chcete optimalizovat schopnost svého těla trávit a vytvářet průchodnost dýchacích cest, měli byste zvážit provedení těchto cvičení:

-Dýchání břichem

– Hluboké břišní dýchání

– Brániční dýchání

Tipy, jak se vyhnout nebo snížit frekvenci vykašlávání hlenu

Vykašlávání hlenu je častým příznakem astmatu. Může to obtěžovat jak toho, kdo hleny vykašlává, tak i jeho okolí. Tento článek poskytuje několik tipů, které vám pomohou zastavit nebo snížit frekvenci vykašlávání hlenu.

– Dýchejte klidně: pomáhá zklidnit tělo a předcházet úzkosti z kašle.

– Nekuřte: kouření zvyšuje vaše šance na astmatický záchvat, který může ztížit klidné dýchání a méně často kašlat.

– Vyhněte se vonným výrobkům: lidé s astmatem by se měli vyhýbat výrobkům s vůní, protože jim mohou způsobit podráždění a zánět v plicích.

Jak obnovit zdraví v krku

Nejběžnější léčbou je použití volně prodejných léků, ale existují i jiné léčby, které můžete vyzkoušet také.

Pokud máte potíže s polykáním, ujistěte se, že pijete hodně vody a vyhněte se žvýkání žvýkačky, protože může zvýšit množství hlenu v krku.

Chcete-li pomoci obnovit zdraví krku, zkuste večer v ložnici kloktat slanou vodu nebo používat zvlhčovač vzduchu.

Závěrem

Hlen je přirozeným obranným mechanismem našeho těla, který pomáhá při ochraně našeho dýchacího systému. Tento obranný mechanismus se však může dostat z rovnováhy a stát se překážkou dýchání.

Je důležité denně vytlačovat hlen z nosu nebo krku. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, ale tyto 4 metody se ukázaly jako účinné:

– Dýchání ve studené vodě

– Pomocí neti hrnce

– Pomocí rozprašovače

– Použití fyziologického roztoku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend