15 Nejlepších Způsobů Jak Vyčistit Slinivku Přírodně!

15 Nejlepších Způsobů Jak Vyčistit Slinivku Přírodně!

Slinivka břišní je silný a výkonný orgán, který hraje důležitou roli v mnoha tělesných funkcích, zejména při cukrovce a trávení. V tomto blogovém příspěvku se budeme zabývat 15 jednoduchými, ale účinnými způsoby, jak pečovat o svou slinivku. Dodržováním těchto tipů můžete pomoci udržet slinivku zdravou a správně fungující.

Kde najdeme slinivku břišní?

Slinivka, umístěná v levém podžebří a měřící okolo 20 cm., je doplňována žaludkem, dvanáctníkem slezinou a částí ledviny. Bolest slinivky mohou být od lehkých palčivej bolesti pokračujic po poruchy sliznic (mezi nimi i potize snoso-hlttanu c s prduškami). Pokud jste na tyto problémy upozorneny nezapomente se zametit k oistu celho tohoto okruhu!

15 nejlepších způsobů jak nastartovat detoxikaci slinivky přírodní cestou:

1. Jezte zdravou stravu

Jednou z nejlepších věcí, které můžete pro svou slinivku udělat, je zdravá strava. To znamená jíst hodně čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků, libových bílkovin a zdravých tuků. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám, sladkým nápojům a nadměrnému množství nasycených a nezdravých tuků. Zdravá strava vám pomůže udržet správnou funkci slinivky a zabránit vzniku zánětu.

Potraviny pro očistu slinivky břišní:

Káva

Káva je pravděpodobně jedním z nejlepších nápojů, které lze konzumovat pro zdraví jater a slinivky. Bylo prokázáno, že snižuje riziko vzniku běžného typu rakoviny jater a také snižuje zánět v játrech.

Zelený čaj

Zelený čaj je také spojován se sníženým rizikem rakoviny jater u asijské populace žen. Je známo, že antioxidanty obsažené v grapefruitu chrání játra i slinivku před poškozením.

Grepfruit

Grepfruit obsahuje dva silné antioxidanty zvané naringenin a naringin, o kterých je známo, že pomáhají detoxikovat organismus tím, že vážou volné radikály, které mohou být škodlivé pro orgány, jako jsou játra a slinivka.

Brokolice

Brokolice je další prospěšnou potravinou pro očistu slinivky, protože obsahuje sulforafan, který pomáhá předcházet poškození buněk způsobenému toxiny, jako je cigaretový kouř nebo znečištěné ovzduší.

Mrkev

Mrkev je také prospěšná pro očistu, protože obsahuje betakaroten, který pomáhá chránit před oxidačním stresem, který může způsobit poškození buněk v orgánech, jako je slinivka břišní. A konečně jablka obsahují pektin, který pomáhá odstraňovat toxiny z trávicího systému dříve, než se dostanou do orgánů, jako jsou játra nebo slinivka.

 Zařazení těchto zdravých potravin do jídelníčku může pomoci vyčistit slinivku břišní i další důležité orgány v těle, jako jsou játra.

2. Zařaďte Do Vašeho Repertoáru Bylinky

Co na podrážděnou slinivku? Slinivka zklidní nejen kopřiva, ale také čerstvá šalvěj. Ideální je rozžvýkat a spolknout každý den jeden lístek, a to po dobu max. osmi týdnů. Dále je možné z bylinek využít lékořici, řepík, hořec žlutý či zeměžluč. Všechny tyto ingredience jsou velmi užitečné pro dosažení optimálního výsledku pouze pomocí pouhého konzumování zeleniny.

3. Pravidelně cvičte

Dalším skvělým způsobem, jak pečovat o slinivku, je pravidelné cvičení. Cvičení pomáhá zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi, snižuje hladinu stresu a pomáhá udržovat zdravou váhu – to vše je pro vaši slinivku dobré. 30 minut středně náročného cvičení po většinu dní v týdnu. Pokud nejste na cvičení zvyklí, začněte pomalu a postupně úroveň své aktivity časem zvyšujte.

4. Odšťavňování

Při příznacích zánětu slinivky břišní může pomoci konzumace potravin bohatých na vitaminy A, D, E, K a kyselinu listovou. Odšťavňování je stále populárnější díky možnosti zvýšit příjem některých druhů ovoce a zeleniny.

Recept na šťávu na podrážděnou slinivku:

Zpestřete si svůj každodenní režim s kreativními recepty na odšťavňování slinivky! Zařazení ovoce a zeleniny je snadný způsob, jak udržet nízkou hladinu cukru a zároveň zvýšit chuť nápoje. Pro chutný nápoj zkuste zkombinovat rukolu, mrkev, jablka a čerstvý zázvor nebo kapustu, borůvky a mandle. Pokud dáváte přednost spíše ovocné chuti, zvolte špenát, jahody a hroznové víno. Experimentování s různými recepty vám pomůže najít dokonalou směs, která vyhovuje vašim chuťovým buňkám!

5. Zvládejte hladinu stresu

Chronický stres může mít negativní vliv na vaše celkové zdraví, včetně zdraví vaší slinivky. Je důležité najít způsoby, jak zvládat stres zdravým způsobem, aby se na vašem těle nepodepsal – to zahrnuje jak fyzické, tak emocionální stresory . Mezi užitečné způsoby zvládání stresu patří cvičení , meditace , hluboké dýchání , psaní deníku a pobyt venku v přírodě . Najděte si, co vám nejlépe vyhovuje, a zařaďte to do své každodenní rutiny .                                        

6. Zajistěte si pravidelné lékařské prohlídky

Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře , i když se cítíte dobře , abyste včas zachytili případné problémy . Nezapomeňte lékaře informovat, zda se u vás v rodině vyskytl zánět slinivky břišní nebo rakovina slinivky, aby vás mohl pečlivě sledovat.

7. Citrónový obklad pro úlevu sllinivce

Pro poskytnutí úlevy z bolesti slinivky je možné provádět citrónový obklad. Nejprve je třeba ohřát podrážděnou oblast pomocí napařeného polštářku a potom si můžete udělat směs tučného tvarohu, pokrájené cibule a citronové šťávy. Tuto směs je také nutné naneste na bavlněný nebo lněný hadřík s násled- ným přilo- žením pomocí lepicí pásky na oblast slinivky. Obklad by měl být udržován po dobu 30 minut a to 1 x denně po dobu max. 14 dnů.

8. Poznejte příznaky podrážděné slinivky

Mezi příznaky pankreatitidy patří bolest břicha , nevolnost , zvracení , horečka , průjem , zrychlený tep a zduření břicha . Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků , je důležité okamžitě navštívit lékaře , protože by se mohlo jednat o příznaky něčeho vážného .

9. Poznejte příznaky rakoviny slinivky břišní

Mezi příznaky rakoviny slinivky patří žloutenka (zežloutnutí kůže) , tmavá moč , světlá stolice , ztráta chuti k jídlu , úbytek hmotnosti , únava , bolesti břicha nebo zad , nově vzniklá cukrovka a krevní sraženiny . Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků , je důležité okamžitě navštívit lékaře, protože by se mohlo jednat o příznaky něčeho závažného.

https://www.youtube.com/watch?v=-1TRDn9O9Do

10. Pokud máte cukrovku, udržujte hladinu cukru v krvi pod kontrolou

Pokud máte cukrovku , je důležité udržovat hladinu cukru v krvi pod kontrolou , protože nekontrolovaná hladina cukru v krvi může časem poškodit slinivku břišní . Spolupracujte se svým lékařem a vypracujte plán, jak udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou pomocí diety , cvičení , léků (pokud je to nutné) a pravidelného sledování .

11. Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu, udržujte ji pod kontrolou

Vysoká hladina cholesterolu je dalším stavem, který může časem poškodit slinivku, pokud se neléčí . Spolupracujte se svým lékařem na vypracování plánu, jak udržet hladinu cholesterolu pod kontrolou pomocí diety , cvičení , léků (pokud je potřeba)

12. Udržujte si zdravou hmotnost

Nadměrná hmotnost zatěžuje mnoho orgánů v těle včetně slinivky . Udržování zdravé hmotnosti pomocí diety a cvičení pomůže snížit zátěž orgánu a celkově zlepšit jeho funkci

13. Vyhněte se nárazovým dietám nebo módním dietám

Stejně jako u všeho ostatního v životě – pokud jde o péči o slinivku břišní – pomalu a vytrvale vítězí závod ! Extrémně nízkokalorické diety nebo módní diety, které vylučují celé skupiny potravin, jsou nejen neúčinné, ale mohou být i škodlivé

14. Dostatek spánku

Dostatek spánku je zásadní pro celkové zdraví a pohodu, ale je také důležitý pro správné fungování slinivky břišní Nedostatek spánku je spojen se zvýšeným rizikem vzniku cukrovky Proto se ujistěte, že spíte 7-8 hodin denně!

15. Nekouřte cigarety ani nepoužívejte jiné tabákové výrobky a Okmezte konzumaci alkoholu

Kouření cigaret nebo používání jiných tabákových výrobků je pro vaše zdraví, včetně slinivky břišní, velmi škodlivé. Užívání tabáku zvyšuje riziko zánětu slinivky břišní a rakoviny slinivky. Pokud v současné době kouříte cigarety nebo používáte tabákové výrobky, přestat kouřit je jedna z nejlepších věcí, které můžete pro své zdraví – včetně zdraví slinivky břišní – udělat. Poraďte se se svým lékařem o způsobech, které vám pomohou přestat kouřit nebo používat tabákové výrobky.

Omezte konzumaci alkoholu:

Nadměrné pití alkoholu může také vést k zánětu slinivky břišní, proto je důležité omezit konzumaci alkoholu, pokud si chcete zachovat zdravou slinivku. Pokud se rozhodnete pít alkohol, dělejte to s mírou – ne více než 1-2 nápoje denně u mužů nebo 1 nápoj denně u žen.

Často Kladené Otázky

Závěr

Péče o slinivku břišní je důležitá pro celkové zdraví, protože tento orgán hraje zásadní roli v mnoha tělesných funkcích, zejména ve správné tvorbě inzulínu (který pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi) a dostatečné produkci trávicích enzymů (které napomáhají trávení) Některé tipy ( například zdravá strava ) se mohou zdát samozřejmé, jiné ( například dostatek spánku ) jsou možná méně známé, ale stejně důležité Dodržování těchto 15 jednoduchých, ale účinných způsobů pomůže zajistit, aby vaše slinivka zůstala zdravá!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via