17 Tipů Pro Extrémní Zrychlení Metabolismu & 5 Potravin Spalujícich Tuk

17 Tipů Pro Extrémní Zrychlení Metabolismu & 5 Potravin Spalujícich Tuk

Tento článek čtete, protože chcete znát hlavní příčinu svého pomalého metabolismu a jak jej zrychlit. Není těžké uhodnout, že je to dáno genetikou, ale existuje i mnoho dalších faktorů, které mohou vést ke zpomalení metabolismu.

První věc, kterou musíme udělat, je zjistit, jaký typ metabolismu máme. Rychlý metabolismus může být buď od přírody, nebo z vlastní vůle a pomalý metabolismus nastává, když naše tělo nezpracovává potravu tak rychle jako normálně.

Co je metabolismus a proč je důležitý?

Metabolismus je chemický proces, který probíhá v buňkách organismů za účelem uvolnění energie z potravy. Je to životně důležitý proces v živých organismech a lze jej ovlivnit stravou, cvičením a dalšími aktivitami.

Někteří lidé jedí méně kalorií, než potřebují, což může zpomalit jejich metabolismus. Méně jíst nemusí vždy znamenat, že zhubnete, protože tělo se přizpůsobuje zpomalením metabolismu. Může to trvat měsíce, než k tomu dojde; jakmile se však vaše tělo přizpůsobí, uvidíte, že vaše váha časem klesá. Jíst více kalorií, než je nutné, také zpomaluje rychlost metabolismu, protože signalizuje, že je k dispozici dostatek jídla a udržuje ukládání tuku.

Jak zvýšit rychlost vašeho metabolismu

Zvýšení metabolismu není tak složité, jak byste čekali. Existují čtyři kroky, které můžete udělat, abyste zvýšili svůj metabolismus a usnadnili vašemu tělu spalování kalorií.

1) Jezte čerstvé potraviny. Zpracované potraviny využívají rafinované cukry a mohou zpomalit váš metabolismus, protože způsobují inzulinové skoky, které zase vedou k ukládání tuku.

2) Jezte bílkoviny. Potraviny bohaté na bílkoviny spotřebují tělu na zpracování více energie než sacharidy nebo tuky, což pomáhá zrychlit metabolismus. Mezi potraviny bohaté na bílkoviny patří libové maso, ryby, fazole, vaječné bílky, nízkotučné mléčné výrobky a tofu.

3) Vyhněte se sladkým nápojům a sladkým sladkostem tím, že zvolíte vodu nebo neslazený ledový čaj. Soda s cukrem je hlavním viníkem, pokud jde o zpomalení rychlosti

Změny životního stylu pro rychlejší metabolismus

Možná si myslíte, že je nemožné zrychlit metabolismus nebo zhubnout, protože děláte všechno správně. Existuje však mnoho věcí, které můžete udělat, abyste podpořili spalování tuků a zvýšili rychlost metabolismu!

Zde je 7 způsobů, jak rychle nastartovat metabolismus:

1) Pitný režim

Pijte studenou vodu po celý den. Podle studie může pití dvou sklenic studené vody zrychlit váš metabolismus o 30 %. Důležité je pít i správne množství vody, které si můžete vypočítat zde pomocí naší kalkulačky.

2) Konzumace bílkovin

Konzumujte více bílkovin. Protein vám pomůže cítit se déle sytí, což znamená menší chuť na nezdravé svačiny. A pokud pravidelně cvičíte, bílkoviny vám pomohou opravit svaly po tréninku a zvýší počet spálených kalorií během procesu trávení.

3) Snídaně

Snídejte do jedné hodiny po ranním probuzení. Snídaně se často říká „nejdůležitější jídlo“, protože obsahuje živiny, které nastartují váš metabolismus, dodají palivo pro váš den a pomohou vám udržet si zdravou váhu.

4) Dostatek spánku v noci

Máme přirozený cirkadiánní rytmus, který určuje dobu, kdy bychom měli spát. Náš životní styl však často jde proti tomuto přirozenému rytmu a narušuje náš spánkový plán. Můžeme například zůstat dlouho vzhůru, abychom se mohli před spaním dívat na televizní pořad na Netflixu nebo chatovat na sociálních sítích.

Proto je důležité, abychom se vstávali přirozeně bez budíku a v noci měli dostatek spánku.

V této části popíšu, jaké jsou výhody spánku, a také několik tipů, co dělat, když ho nemáte dostatek.

5) Každý den se projděte

Každodenní dobrá procházka vám může pomoci snížit váhu, snížit krevní tlak, prodloužit životnost a zlepšit funkci mozku.

Zde jsou některé z výhod chůze pro vaše zdraví:

– Budete schopni zhubnout rychleji

– Váš krevní tlak se sníží

– Po dlouhých hodinách sezení v práci nebo jízdě z práce se budete cítit méně unavení

– Vaše riziko srdečních onemocnění se sníží

– Zvýší se kvalita vašeho života

6) Jezte jedno jídlo denně nebo přerušovaný půst každý den

Přerušovaný půst je způsob stravování, při kterém přecházíte mezi obdobími půstu a období bez půstu. Jednou z nejoblíbenějších metod přerušovaného hladovění je metoda 16/8, kdy se postíte 16 hodin a máte 8hodinové okno pro krmení.

Přerušovaný půst je skvělou volbou, pokud máte nabitý program, chcete zhubnout nebo zlepšit své metabolické zdraví.

Mnoho lidí si myslí, že přerušovaný půst je obtížná věc, ale není to tak těžké, jak to zní. Ve skutečnosti jde o pochopit, jak dlouho se můžete postit a jak často tento půst přerušit. Pokud si nejste jisti, jaký typ přerušovaného půstu by byl pro váš životní styl nejvhodnější, na internetu je spousta zdrojů s podrobnými návody.

7) Cvičte denně – ideální jsou kardio a silový trénink

Cvičení je klíčové pro vaše duševní i fyzické zdraví. Zlepšuje náladu, spánek a hladinu energie a zároveň snižuje stres a úzkost.

Aerobní cvičení pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění, vysokého krevního tlaku, cukrovky, obezity, mrtvice a některých typů rakoviny. Tento typ cvičení zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL) v krvi a zároveň snižuje špatný cholesterol (LDL).

Silový trénink poskytuje mnoho výhod, včetně zlepšení svalové hmoty, která může pomoci zlepšit metabolismus pro hubnutí. Silový trénink také pomáhá zlepšit rovnováhu a stabilitu, což je důležité pro prevenci pádů, které vedou ke zranění nebo smrti.

Oblíbené druhy aerobního cvičení jsou běh venku nebo na rotopedu; běhání; cyklistika; plavání; používání eliptického trenažéru; dělá taneční aerobik jako Zumba nebo Line dance.

Jak vypočítat rychlost vaší rychlosti metabolismu

Kalkulačka používá vzorec pro výpočet počtu kalorií, které potřebujete k udržení své hmotnosti.

Bazální metabolismus je měřítkem toho, kolik kalorií vaše tělo potřebuje v klidu, aby správně fungovalo. Toto číslo se u jednotlivých osob liší a lze jej vypočítat pomocí jednoduchého vzorce:

A= BMR x (CMRR)

Proměnná A se rovná bazální rychlosti metabolismu, která se vypočítává z různých faktorů, jako je pohlaví, výška, váha a věk. Proměnná BMR znamená bazální metabolickou rychlost a je založena na odhadu toho, co vaše tělo potřebuje v klidu pro správné fungování. Proměnná CMRR je zkratka pro konstantní metabolickou odolnost a vyjadřuje, kolik energie navíc bude vaše tělo potřebovat v reakci na fyzickou aktivitu nebo jiné stresory během dne.

10 jedniduchých tipů jak zrychlit váš metabolismus

1. Vyhýbejte se potravinám bohatým na cukr a sacharidy

2. Používejte Fatfix

3. Zvyšte příjem proteinů

4. Jezte více zeleniny a ovoce

5. Vyhněte se pití alkoholu nebo nápojů s kofeinem

6. Dopřejte si brzký noční spánek

7. Veďte si deník jídla, abyste mohli sledovat, co jíte, jak moc cvičíte a kolik kilo každý týden ztratíte

8. Najděte si kamaráda na cvičení, který vás bude motivovat

9. Kupte si menší oblečení předem, ať na vás počká, až bude ten správný čas

10. Rezervujte si dovolenou nebo jinou velkou akci na dobu poté, co splníte svůj cíl hubnutí

Potraviny které urychlují váš metabolismus

S tímto receptem můžete rychle zhubnout!

Ingredience:

– 1 lžička olivového oleje

– 3 šálky špenátových listů (nakrájené)

– 1 avokádo (nakrájené na plátky)

– 1 polévková lžíce limetkové šťávy

– 2 polévkové lžíce jablečného octa

Jak zvýšit svůj metabolismus potravinami, jako je česnek, zázvor a jablečný ocet

Metabolismus je proces, při kterém tělo spaluje kalorie. Pokud váš metabolismus nefunguje na své optimální úrovni, nedostáváte z jídla maximální užitek. Tento článek vám poskytne několik jednoduchých způsobů, jak přirozeně zvýšit metabolismus.

Česnek, zázvor a jablečný ocet jsou přirozené potraviny, které lze k tomuto účelu použít. Každý z nich má jiné vlastnosti, které svým způsobem přispívají k urychlení metabolismu v těle.

Závěr

Pro spalování tuků a zrychlení metabolismu je nutné dbát na zdravou výživu a provozovat pravidelnou fyzickou aktivitu. Co kdybyste však mohli jíst, co chcete, a trávit nulový čas cvičením?

Tak používání přírodních doplňků, které vám pomohou zhubnout rychle a snadno.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!