Kimchi Recept & Proč je zdravé ho pravidelně konzumovat!

Kimchi Recept & Jeho Zdravotní Benefity!

Kimchi je velmi oblíbené korejské jídlo, které se vyrábí ze zeleniny a koření, což mu dodává jedinečnou chuť.

Kimchi existuje již tisíce let, což z něj činí jednu z nejstarších konzervovaných potravin na světě. Nejčastěji se podává jako příloha nebo do polévek a dušených pokrmů. Někteří lidé jedí i samotné jako svačinu nebo dezert.

Nejlepší recept na kimchi, jaký kdy uděláte, je ten, který využívá cukr a sůl k vytvoření své typické sladko-slané chuti. Pro tento recept je také důležité použít gochujang (korejská červená chilli pasta), stejně jako česnek, zázvor, jarní cibulku a rybí omáčku.

Co je Kimchi?

Kimchi je tradiční korejská příloha vyrobená z kvašeného zelí, slaného nálevu a koření. Nejčastěji se podává jako příloha k rýži a dalším jídlům.

Kimchi je pikantní kvašené zelí, které se v Koreji konzumuje již více než 1000 let. Slovo „kimchi“ znamená v korejštině „kvašená zelenina“ a nejstarší známá zmínka o něm pochází z dynastie Goryeo.

Kimchi má širokou škálu použití, včetně použití jako předkrm, hlavní jídlo nebo příloha. Může být podáván s rýží nebo jinými pokrmy, jako jsou nudle nebo polévka.

Jak vyrobit dokonalý recept na kimchi

Kimchi je tradiční korejské jídlo, které se těší po staletí. Vyrábí se z různých druhů zeleniny a koření a jedí se jako příloha nebo jako předkrm. Existuje mnoho různých variací kimchi, ale nejběžnější typ je vyroben z napa zelí, ředkvičky, česneku, zázvoru, jarní cibulky a vloček červené papriky.

Kimchi se snadno vyrábí doma, protože výroba celé dávky trvá jen asi dvě hodiny. Příprava tohoto pokrmu zahrnuje mnoho kroků, ale proces přípravy je poměrně jednoduchý. Kimchi může být skladováno ve sklenicích po dobu 6-8 měsíců, pokud je správně chlazeno.

Kimchi má velmi výraznou chuť, díky čemuž se skvěle hodí do omáček, jako je sójová omáčka nebo pasta gochujang. To má také některé zdravotní výhody související s procesem fermentace.

Jak si ho připravit doma

Kimchee lze vyrobit doma s velmi malým počtem ingrediencí, ale jeho výroba zabere čas. Například může trvat až dva týdny, než proběhne proces fermentace. Existuje mnoho různých způsobů výroby kimchi v závislosti na tom, co máte po ruce nebo jaké příchutě chcete do pokrmu přidat.

Existuje mnoho různých způsobů výroby kimchi doma, které se liší chutí a strukturou kvůli typu ingrediencí použitých v každém receptu.

Kimchi je korejská příloha z kvašené zeleniny a koření. Je to oblíbené jídlo v Koreji. Kimchi lze jíst jako přílohu nebo použít do polévek, dušených pokrmů a mnoha dalších jídel.

domácí příprava kimči

Kimjang odkazuje na proces výroby kimchi doma. Tradičně to dělají ženy, které připravují kimchi pro své rodiny v zimních měsících, kdy není k dispozici mnoho jídla. Slovo „kimjang“ znamená „dělat kimchi“. Kimjang se v poslední době stal populárnějším díky tomu, že zabere méně času než tradiční metody a je levnější, protože na jeho výrobu nejsou žádné komerční požadavky.

Jak si vyrobit kimchee doma:

– Nakrájejte 1/4 zelí na tenké plátky

Vyrábí se ze zeleniny a koření, jako jsou vločky červené papriky, kořen zázvoru, stroužky česneku, sůl, cukr a rybí omáčka. Mezi nejlepší ingredience pro výrobu dobrého kimchi patří zelí napa, ředkev daikon (bílá ředkev), zelená cibulka (jarní cibulka), stroužky česneku a kořen zázvoru.

Nejlepší způsob, jak použít tyto ingredience pro výrobu dobrého kimchi, je namočit je na 15 minut do vody, než je přidáte do hrnce s vroucí vodou se solí a cukrem.

Jaké jsou nejlepší způsoby skladování

Kimchi je pikantní fermentovaná korejská příloha, která se tradičně skladuje ve sklenicích. Existuje mnoho způsobů, jak ho uchovávat, ale nejlepší způsob, jak uchovávat kimchi, je v lednici. Kimchi vydrží v lednici až jeden měsíc, ale déle vydrží, pokud ho zmrazíte.

Kimchi je pikantní fermentovaná korejská příloha, která se tradičně skladuje ve sklenicích. Existuje mnoho způsobů, jak ho uchovávat, ale nejlepší způsob, jak uchovávat kimchi, je v lednici. Kimchi vydrží v lednici až jeden měsíc, ale déle vydrží, pokud ho zmrazíte.

Kimchi je druh kvašeného korejského zelí a ředkvičky, který se snadno připravuje. Může být skladován několik dní v lednici nebo týdny ve sklenici.

Kimchi se obvykle vyrábí smícháním zeleniny, jako je zelí napa, ředkev daikon, zelená cibule, česnek, zázvor a solené krevety se směsí koření, jako jsou vločky červené papriky a sůl. Může se jíst syrové nebo vařené.

Kimchi lze bez problémů skladovat ve sklenicích týdny při pokojové teplotě nebo v lednici asi dva dny.

Jaké jsou nejlepší způsoby použití Kimchi?

Kimchi je druh korejské kuchyně, kterou lze využít mnoha různými způsoby. Obvykle se podává studená a často se jí s rýží, nudlemi nebo chlebem.

Nejlepší způsob, jak použít kimchi, je udělat si z něj přílohu k jídlu. Můžete ho přidat i do polévek a omáček. Existuje také mnoho receptů, které používají kimchi jako hlavní složku. Můžete si například připravit pizzu v korejském stylu s kimchi jako kůrkou.

Zdravotní přínosy

Kimchi je také bohaté na probiotika, vitamíny a antioxidanty.

Kimchi lze použít jako přílohu nebo jako přísadu do jiných jídel, jako jsou polévky a dušená jídla. Kimchi lze jíst také s rýží nebo samotné jako svačinu. Kimchi jsou plné živin, které vám mohou pomoci zhubnout, budovat svalovou hmotu a posílit váš imunitní systém.

Kimchis se vyrábí ze zeleniny, jako je zelí napa, listy ředkvičky, nať zelené cibule, stroužky česneku, kousky kořene zázvoru a rybí omáčka (korejské fermentované mořské plody).

Mezi zdravotní přínosy Kimchi patří zlepšení trávení a imunity.

Kimchiai dieta je zdravá strava, která se skládá z kimchi, zeleniny a jogurtu. Pomáhá zhubnout, zlepšit pleť a snížit záněty v těle.

Benefity pro hubnutí a lepší trávení

Kimchiai dieta je oblíbený dietní plán na hubnutí, který má nízký obsah sacharidů a vysoký obsah bílkovin. Byl vytvořen Dr. Kimchi, který žil na počátku 20. století, a od té doby se používá k léčbě zažívacích problémů, jako je zácpa nebo průjem.

Bylo také zjištěno, že tato dieta je užitečná pro lidi s cukrovkou nebo pro ty, kteří podstoupili operaci bypassu žaludku

Závěr

Začněte vyrábět své vlastní kimchi ještě dnes a užijte si výhody tohoto korejského jídla.

Kimchi je jedno z nejoblíbenějších korejských jídel, které je snadno dostupné v obchodech s potravinami a restauracích. Je to fermentované jídlo, které existuje po staletí a vyrábí se z různých druhů zeleniny, koření a dokonce i mořských plodů.

Kimchi je dobré pro vaše zdraví díky vysokému obsahu vitamínu C. Pomáhá vám také lépe trávit jídlo, protože obsahuje probiotika, která pomáhají udržovat zdravou střevní flóru. Toto jídlo lze jíst samotné nebo jako koření v jiných pokrmech, jako jsou polévky, dušená masa a další.

Kimchi sice není tak chutné jako jiné druhy kuchyní, ale rozhodně stojí za to ho alespoň jednou za život vyzkoušet!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.