Vyrážka po nalepení náplasti? Nejspíš máte kontaktní alergii!

Vyrážka po nalepení náplasti? Nejspíš máte kontaktní alergii!

Trpíte po aplikaci náplasti svědivou vyrážkou? Pokud ano, můžete být alergičtí na některou z jejích složek. Mnoho lidí je alergických na některou složku náplastí: polyester (v mikroporách), latexovou pryž, nikl nebo konzervační látku. Ale stále lepší než mít alergie na potraviny nebo zvířata.

Kdo je alergický na náplasti?

Studie provedená ve Velké Británii ukázala, že malý počet lidí na náplast, byl alergický na jednu z jejích složek. Studie, která byla publikována v časopise „Clinical and Experimental Dermatology“, zjistila, že z 2 746 žen, které se studie zúčastnily, bylo sedm (0,3 %) alergických na lepidlo náplasti. Studie rovněž zjistila, že ze sedmi žen, které byly alergické na lepidlo, mělo šest (86 %) reakci na nikl. Jak poznáte, že jste na antikoncepční náplast alergická?

kontaktni alergie ekzem

Pokud se u Vás po aplikaci náplasti objeví vyrážka nebo svědění kůže, můžete být alergická na některou z jejích složek. Pokud se obáváte, že můžete být na náplast alergická, poraďte se se svým lékařem. Ten může provést test na alergii na latexovou pryž, nikl a další složky náplasti.

Jak mohu zjistit, zda jsem na náplast alergická?

Pokud se u vás vyskytnou jakékoli nežádoucí účinky antikoncepční náplasti, je důležité poradit se s lékařem. Mezi běžné nežádoucí účinky náplasti patří bolesti hlavy, nevolnost a citlivost prsou. Pokud se však obáváte, že můžete být na náplast alergická, existuje několik způsobů, jak to můžete zjistit.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda jste na náplast alergičtí, je poradit se s lékařem. Ten může provést test na alergii na latexovou pryž, nikl a další složky náplasti. Dalším způsobem, jak to zjistit, je přečíst si štítek na zadní straně obalu náplasti. Na štítku jsou uvedeny složky náplasti a také informace o tom, zda obsahuje latexovou pryž nebo nikl.

Alergie na náplast je vlastně alergie na lepidlo

Alergie na náplast je ve skutečnosti alergií na lepidlo, které se používá k jejímu připevnění na kůži. Lepidlo obsahuje latexovou pryž a nikl, což jsou dvě složky, které mohou způsobit alergickou reakci.Pokud jste alergická na latexovou pryž nebo nikl, můžete být alergická i na antikoncepční náplast.

Používejte hypoalergenní náplasti

Pokud se obáváte, že byste mohla být na antikoncepční náplast alergická, je důležité poradit se s lékařem. Existuje však několik způsobů, jak můžete zjistit, zda jste na náplast alergická. Jedním ze způsobů je konzultace s lékařem. Ten může provést test na alergii na latexovou pryž, nikl a další složky náplasti. Dalším způsobem je přečíst si štítek na zadní straně obalu náplasti. Na štítku jsou uvedeny složky náplasti a také se dozvíte, zda obsahuje latexovou pryž nebo nikl.

alergie na lepidlo na naplasti

Pokud jste alergická na některou z těchto složek, možná budete chtít zvážit použití hypoalergenní antikoncepční náplasti. Hypoalergenní náplasti jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují latexovou pryž ani nikl.

Jak se má postupovat při vyrážce na paži po antikoncepční injekci?

Pokud se u vás po aplikaci náplasti objeví vyrážka nebo svědění kůže, můžete být alergičtí na některou z jejích složek. Pokud se obáváte, že byste mohli být na náplast alergičtí, poraďte se se svým lékařem. Ten může provést test na alergii na latexovou pryž, nikl a další složky náplasti.

Co byste měla dělat, pokud jste alergická na antikoncepční náplast?

Pokud jste alergická na některou ze složek antikoncepční náplasti, může Vám lékař doporučit jinou formu antikoncepce, například perorální antikoncepci (pilulky) nebo nitroděložní tělísko (IUD).

Závěrem

Pokud jste na náplast alergická, může vám lékař doporučit jinou formu antikoncepce. Jednou z možností je perorální antikoncepce (pilulky) nebo nitroděložní tělísko (IUD). Další možností pro osoby s alergií na latexovou pryž by byl antikoncepční implantát, který neobsahuje žádné hormony a může trvat až 3 roky. Pokud máte alergii na nikl, existuje také měděné nitroděložní tělísko, které neobsahuje žádné hormonální látky, ale vydrží pouze 10-12 let, protože vyžaduje výměnu každý rok. Pokud vám však žádná z těchto možností nevyhovuje, poraďte se se svým lékařem o možné léčbě, jako je imunoterapie nebo epi-imunoterapeutické injekce. Ty fungují tak, že desenzibilizují imunitní systém člověka, takže se u něj vyvíjí menší citlivost na alergenní látky, jako je nikl.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend