Pravda O Brýlích Proti Modrému Světlu [Recenze & Test]

Pravda O Brýlích Proti Modrému Světlu [Recenze & Test]!

Před nákupem brýlí se ujistěte, že víte, na co je chcete používat.

Existuje celá řada různých typů brýlí, které nás mohou chránit před UV světlem, modrým světlem a oslněním. Například antireflexní brýle odvedou skvělou práci při snižování množství odlesků, které zažíváme, když jsme venku za slunečného dne. Pokud však chceme ochranu před modrým světlem, pak je potřeba si pořídit brýle s filtrem proti modré. Čočky filtrující modré světlo mohou pomoci snížit riziko únavy očí a dalších očních problémů, jako je makulární degenerace a šedý zákal. Bylo také známo, že zlepšují spánkový režim, což je skvělé pro vaše zdraví!

Fungují brýle s filtrem modrého světla skutečně?

Opravdu fungují brýle s filtrem modrého světla? Se všemi novými technologiemi na světě, je možné, že neexistují žádné brýle, které by nás chránily?

Brýle s filtrem modrého světla jsou vyrobeny tak, aby nás chránily před modrým světlem vyzařovaným našimi obrazovkami.

Nebezpečí tohoto typu světla lze spatřovat v jeho vlivu na cirkadiánní rytmy. Narušuje náš spánek a činí nás náchylnějšími k poruchám nálady, jako je deprese.

V důsledku toho jsou tyto brýle navrženy tak, aby odfiltrovaly většinu nebezpečné vlnové délky modrého světla a zároveň propustily červené a žluté vlnové délky, které jsou méně rušivé.

Takže fungují – ale pouze tehdy, když nejsou rozbité nebo ztracené!

Jak zjistit, zda brýle filtrující modré světlo za to stojí?

Brýle filtrující modré světlo jsou užitečné pro lidi, kteří tráví hodně času před obrazovkami.

Jsou užitečné zejména pro lidi, kteří pracují na noční směny, protože filtrační brýle jim mohou pomoci v noci lépe spát. Na trhu jsou k dispozici různé typy brýlí filtrujících modré světlo, ale je na uživateli, které si koupí.

Brýle s filtrem modrého světla vs. běžné sluneční brýle

Často přehlížíme negativní účinky modrého světla na naše zdraví, ale může zvýšit vaše riziko makulární degenerace, šedého zákalu a poškození sítnice.

Modré světlo je škodlivé, protože nadměrně vystavuje vaši sítnici UV záření, které může vést k problémům s očima nebo únavě. Potlačuje také produkci melatoninu, která může narušit váš cirkadiánní rytmus, což vede k nespavosti.

Je důležité chránit oči před modrým světlem pomocí brýlí s modrým filtrem nebo antimodrých slunečních brýlí.

Potřebujete je nosit v noci?

Ne. Neměli byste je nosit v noci, abyste si chránili oči před modrým světlem. Během dne je důležité snížit expozici modrého světla pro určité úkoly, jako je úprava fotografií nebo sledování filmů. Ale když spíte, měli byste být v naprosté tmě bez jakéhokoli světla.

Pokud čtete tento článek před spaním, měli byste nyní vypnout počítač a vyvarovat se vystavení modrému světlu alespoň hodinu před spaním.

Účinky modrého světla a jak si udržet zdravé oči

Modré světlo vyzařované z obrazovek našich počítačů a chytrých telefonů může být škodlivé pro naše oči, protože brání uvolňování spánkového hormonu melatoninu. Existují však způsoby, jak chránit oči před modrým světlem a předejít jakýmkoli budoucím problémům, jako je věkem podmíněná makulární degenerace (AMD).

Existují dva způsoby, jak chránit oči před modrým světlem. Jedním z nich je nošení brýlí s čočkami, které blokují světlo s kratší vlnovou délkou, což vám pomůže lépe spát. Druhým způsobem je instalace filtru na obrazovku počítače nebo smartphonu, který blokuje umělé modré světlo před vstupem do oka.

Co je modré světlo a proč je důležité

Modré světlo je součástí spektra viditelného světla, které může narušit náš přirozený cirkadiánní rytmus. To pak vede k příznakům, jako je nespavost a deprese, chronický nedostatek spánku a zvýšené riziko některých druhů rakoviny.

Modré světlo je druh elektromagnetického záření na kratším konci viditelného spektra s vlnovou délkou od 380 do 500 nanometrů (nm). Má vyšší energii než jiné druhy světla a je minimálně dvakrát tak aktivní, pokud jde o narušení cirkadiánních rytmů u lidí.

Používání brýlí blokujících modrou večer, když je ve vašem okolí umělé osvětlení, vám pomůže vyhnout se jakýmkoli příznakům, které lze přičíst narušení vašeho cirkadiánního rytmu, jako je nespavost a deprese.

Jak chránit oči před škodlivým modrým světlem

Bylo prokázáno, že modré světlo z našich obrazovek má škodlivý účinek na oči. Také narušuje spánkové cykly a může vést k bolestem hlavy.

Pro iPhony jsou k dispozici aplikace, které umožňují ovládat množství modrého světla, které obrazovka vyzařuje. Někteří lidé také používají filtry modrého světla pro obrazovky svých telefonů nebo počítačů. Existují také fyzikální metody, jako je použití brýlí blokujících modré světlo, které fungují stejným způsobem jako výše zmíněný software tím, že eliminují všechny vlnové délky modrého světla.

3 hlavní výhody nošení brýlí s filtrem modrého světla

Modré světlo vyzařované z našich mobilních telefonů, tabletů a počítačů je jednou z nejčastějších příčin únavy zraku. Únava očí není způsobena pouze expozicí modrému světlu, ale také nedostatečným množstvím spánku nebo jiným životním stylem.

Nedávná studie zjistila, že lidé, kteří nosí brýle s filtrem modrého světla, jsou méně náchylní k únavě zraku než ti, kteří je nemají. Studie také zjistila, že jedinci, kteří nosí brýle v noci, zlepšují kvalitu a kvantitu spánku.

3 hlavní výhody nošení brýlí s filtrem modrého světla jsou:

– Zlepšení kvality a kvantity spánku

– Menší pravděpodobnost únavy očí

– Schopnost relaxovat po dlouhých hodinách v práci

Proč byste měli každý den nosit brýle s filtrem modrého světla

Každodenním nošením čoček správné barvy můžete snížit únavu očí a zlepšit spánkový cyklus.

Nošení čoček správné barvy je dalším způsobem ochrany očí. Kromě nošení brýlí můžete každý den nosit i kontaktní čočky správné barvy.

Podle výzkumu může modré světlo způsobit poškození sítnice, pokud není odfiltrováno. Proto se lidem doporučuje používat brýle, které filtrují modré světlo, nebo alespoň nosit brýle s čočkou s filtrem modrého světla.

Doporučujeme používat tyto brýle, protože jsou cenově dostupné a snadno se dají sehnat v obchodech.

Existuje mnoho možných řešení, která tvrdí, že sníží únavu očí a pomohou lidem lépe spát. Ale ne všechny brýle blokující modré světlo jsou stejné.

Brýle blokující modré světlo by měly být vyrobeny z materiálu, který blokuje 100 % modré vlnové délky a 50 % zeleného světla vlnové délky, takže nenarušují váš cirkadiánní cyklus ani nezpůsobují žádné jiné vedlejší účinky. Měly by být lehké, abyste je mohli nosit celý den bez pocitu nepohodlí.

Různé typy filtrů modrého světla dostupné na trhu

Pracujete dlouhé hodiny na svém notebooku a končíte s očima, které vypadají, jako by patřily zombie? Pociťujete únavu očí, bolesti hlavy, suché nebo svědivé oči? Mohli byste trpět expozicí modrému světlu. Vystavení modrému světlu způsobuje mnoho problémů, jako je oslnění, únava očí a dokonce rakovina kůže.

Pravda O Brýlích Proti Modrému Světlu [Recenze & Test]

Filtry modrého světla jsou brýle navržené tak, aby blokovaly modré světlo pronikající do vašich očí. To zabraňuje uvolňování melatoninu a může způsobit podráždění očí nebo dokonce rakovinu. Pro tento účel jsou na trhu různé typy brýlí:

– Některé filtry používají polarizační čočky k odfiltrování některých modrých vlnových délek a tyto brýle také nabízejí ochranu proti UV záření. Tyto brýle také odfiltrují některé další vlnové délky, jako je zelená a žlutá, takže je při nošení obtížné jasně vidět;

Jak si vyberete nejlepší pár

Na trhu existuje mnoho různých typů blokátorů modré barvy. Měli bychom najít ten, který má nejlepší kvalitu, je cenově dostupný a účinně blokuje modré světlo.

Modré blokátory jsou také známé jako antireflexní brýle, což znamená, že snižují odlesky na počítačových obrazovkách a zabraňují případnému namáhání očí. Na trhu je mnoho skvělých párů, ale jsou některé věci, které musíte vzít v úvahu při výběru páru modrých blokátorů.

Závěr

Světlo z počítačových obrazovek, tabletů a chytrých telefonů může způsobit únavu očí. Je to proto, že žárovka v těchto obrazovkách vyzařuje vysoké úrovně modrého světla, které je náročné na oči.

Je důležité si uvědomit, že toto téma není jen prvosvětové. I když netrávíte na svém zařízení každý den spoustu času, stále je důležité chránit si zrak a používat kvalitní brýle s filtry modrého světla.

Verdikt o účinnosti modrých brýlí je stále mimo. Někteří lidé na ně přísahají, jiní říkají, že nefungují. Bez ohledu na to, pro ty, kteří jsou skeptičtí ohledně jejich účinnosti, jsou k dispozici další možnosti ochrany očí před modrým světlem.

Závěr: Brýle s modrým světlem nemusí fungovat každému a neposkytují úplnou ochranu před modrým světlem. K dispozici jsou další možnosti ochrany očí před modrým světlem, i když nemusí být tak pohodlné nebo účinné jako brýle s modrým světlem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!