Jak Zavařit Hrušky? + 2 Další Recepty Jak Zpracovat Hrušky Na Zimu!

Jak Zavařit Hrušky? + 2 Další Recepty Jak Zpracovat Hrušky Na Zimu!

Hrušky jsou chutnou a výživnou svačinkou, kterou si můžete vychutnávat po celý rok. Co ale dělat, když je sezóna hrušek zrovna v plném proudu, ale vy si na nich chcete pochutnat později?

Hrušky jsou chutným a výživným podzimním ovocem, které podporuje trávení po celý rok. Hrušky jsou bohaté na vodu, což může napomáhat správné funkci střev, a navíc obsahují zdravou vlákninu a živiny, jako je sodík, draslík, měď, fosfor a zinek.

Nic neřve podzimem tak jako měkké a šťavnaté hrušky. Od koktejlů a koláčů až po saláty a dezerty – hrušky jsou neuvěřitelně všestranné ovoce, které si můžete vychutnávat po celý rok. Co ale dělat, když jsou vaše hrušky na pokraji zkázy? Zde jsou 3 návody, jak skladovat měkké hrušky, aby vydržely přes zimu:

1. Zavařování měkkých hrušek 

Jedním z nejlepších způsobů uchování hrušek je zavařování. Konzervování zahrnuje balení hrušek do vzduchotěsných sklenic a následné vaření nebo vaření v páře, dokud nejsou sterilizované. Tato metoda zajistí, že si hrušky zachovají svou chuť a strukturu až po dobu jednoho roku.

Při zavařování hrušek je důležité používat pouze čerstvé, zralé plody, protože tak dosáhnete nejlepších výsledků. Před zavařováním hrušky oloupejte a zbavte jádřinců, protože tak zůstanou déle čerstvé. Kromě toho dbejte na to, abyste při každém zavařování hrušek používali nové sklenice a víčka, jinak by se sklenice nemusely správně uzavřít. 

Recept na zvařené hrušky

Začněte tím, že hrušky omyjete a poté je nakrájíte na klínky. Plátky hrušek vložte na jednu minutu do hrnce s vroucí vodou. Poté je přeneste na pět minut do ledové lázně a následně je slijte pomocí cedníku. Jakmile hrušky připravíte, je čas začít konzervovat! Postupujte podle následujících kroků: 

 1. Sterilizujte sklenice a víčka podle pokynů výrobce.  
 2. Každou sklenici naplňte plátky hrušek a zalijte je horkým sirupem, dokud nebudou zcela zakryté (můžete použít jednoduchý cukrový sirup nebo sirup s příchutí).  
 3. Opatrně nasaďte víčka na sklenice a zpracovávejte ve vroucí vodní lázni po dobu 25 minut.  
 4. Vyjměte sklenice z vroucí vodní lázně a nechte je zcela vychladnout, než je označíte štítkem s obsahem a datem zavaření. 
 5. Uchovávejte na chladném a tmavém místě, dokud nebudete připraveni si pochutnat! 

2. Sušení měkkých hrušek 

Dalším skvělým způsobem, jak uchovat měkké hrušky tak, aby vydržely přes zimu, je dehydratace. Nejprve hrušky omyjte a nakrájejte na tenké plátky (čím tenčí, tím lepší). Umístěte plátky hrušek na tácy v dehydrátoru vyložené pergamenovým papírem nebo nepřilnavými podložkami a dbejte na to, abyste žádný z táců nepřeplnili (chcete, aby kolem každého kousku cirkuloval vzduch).

Recept na sušení hrušek

Nastavte teplotu v dehydrátoru mezi 135°F a 145°F v závislosti na požadované křupavosti hotového výrobku, obvykle je zapotřebí asi 6-10 hodin celkové doby sušení v závislosti na tloušťce plátků (po uplynutí 4-5 hodin každých několik hodin zkontrolujte). Po dokončení sušení nechte plátky zcela vychladnout a poté je uložte do vzduchotěsné nádoby nebo vakuově uzavřete, abyste dosáhli co nejlepších výsledků při dlouhodobém skladování. 

3. Mražení hrušek 

Dalším skvělým způsobem uchování hrušek je jejich zmrazení.

Výhody mražení hrušek:

 • Zachovávají si svou chuť a strukturu
 • Snadná příprava a skladování
 • Lze je použít do různých receptů a lze je jíst i syrové

Recept na mražení hrušek

 1. Chcete-li hrušky zmrazit, začněte tím, že je oloupete, zbavíte jadřinců a nakrájíte na požadované velikosti.
 2. Poté je rozložte na plech pokrytý pergamenem nebo voskovaným papírem a dejte je do mrazničky, dokud neztuhnou (obvykle asi na dvě hodiny).
 3. Po zmražení plátky hrušek přendejte do vzduchotěsné nádoby nebo sáčku se zipem a uchovávejte je v mrazničce až šest měsíců.

Nejlepší způsob rozmražení

Chcete-li zmrazené hrušky rozmrazit, vložte je do misky se studenou vodou, dokud nebudou dostatečně měkké, abyste je mohli jíst nebo použít v receptech (trvá to asi 15 minut). Případně je můžete také rozmrazit přes noc v chladničce.

Zmrazené hrušky se skvěle hodí do koktejlů nebo pečených výrobků, jako jsou koláče a muffiny

Závěr

Uchovávání vlastních produktů doma nebylo nikdy jednodušší – a uchování sezónního ovoce, jako jsou zralé letní hrušky, rozhodně není výjimkou! Ať už se rozhodnete pro konzervování, mražení nebo dehydrataci, všechny tři možnosti vám zaručí chutnost na dlouhé měsíce! Nenechte tedy zralé letní hrušky zkazit; vyberte si jednu z těchto metod konzervace ještě dnes, abyste si na nich mohli pochutnávat po celý rok!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
JAK ZRYCHLIT
METABOLISMUS?
Jak rychle a bez námahy
Spálit Tuk?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!
E-book ► důležitá pravidla hubnutí tento týden zcela ZDARMA!