10 Závažných Příčin Bolesti Nohou Od Kolen Dolů!

10 Závažných Příčin Bolesti Nohou Od Kolen Dolů!

Pokud máte bolesti nohou, je důležité je neignorovat. Pokud jste nesportovali a lýtka vás často bolí, měli byste navštívit lékaře, protože pravidelná bolest nohou může být příznakem něčeho vážnějšího, například ischemické choroby dolních končetin.

Pokud pociťujete jakýkoli druh bolesti od kolen níže, neignorujte ji! Co nejdříve vyhledejte lékaře nebo fyzioterapeuta. Bolest kolene může být známkou vážnějšího problému, proto je důležité nebrat ji na lehkou váhu.

Bolest nohou od kolen dolů může signalizovat mnoho závažných nemocí:

1. Ischemická choroba dolních končetin

Ischemická choroba dolních končetin je onemocnění, které může způsobovat bolest nohou od kolen dolů. Vzniká při nedostatečném prokrvení svalů dolních končetin. To může vést k bolesti, křečím a slabosti nohou.

Jednou z hlavních příčin ischemické choroby dolních končetin je onemocnění periferních tepen (PAD). PAD je stav, při kterém dochází k zúžení nebo zablokování tepen, které zásobují nohy krví. To může zabránit tomu, aby se ke svalům nohou dostalo dostatečné množství krve, což vede k bolesti a dalším příznakům.

Existuje několik dalších faktorů, které mohou zvyšovat riziko vzniku ischemické choroby dolních končetin, např:

Pokud pociťujete některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může vést k vážnějším problémům v budoucnu.

2. Artritida

Artritida je častou příčinou bolesti nohou od kolen dolů. Jedná se o onemocnění, které způsobuje zánět a bolest kloubů. Existuje mnoho různých typů artritidy, ale dva nejčastější typy jsou osteoartritida a revmatoidní artritida.

Osteoartritida je degenerativní onemocnění, které postihuje chrupavku v kloubech. Chrupavka se rozpadá, což způsobuje tření a bolest kloubů. Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, které způsobuje zánět v kloubech. Ten může vést k bolesti, otokům a ztuhlosti kloubů.

Existuje několik faktorů, které mohou zvyšovat riziko vzniku artritidy, například věk, rodinná anamnéza, obezita a předchozí onemocnění. Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

3. Bursitida

Bursitida je onemocnění, které způsobuje zánět burzy, což je malý váček s tekutinou, který tlumí a promazává klouby. Nejčastějším typem burzitidy je trochanterická burzitida, která postihuje burzu na vnější straně kyčle. To může způsobovat bolest na vnější straně kyčle a stehna.

Existuje několik faktorů, které mohou zvyšovat riziko vzniku burzitidy, například věk, nadměrné používání, zranění a artritida. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

4. Hluboká žilní trombóza

Hluboká žilní trombóza (HŽT) je stav, který nastává, když se v žilách nohy vytvoří krevní sraženina. Sraženina může blokovat průtok krve do nohy a způsobovat bolest, otoky a křeče. DVT je závažný stav, který může vést ke komplikacím, jako je plicní embolie, kdy se krevní sraženina uvolní a dostane se do plic.

Existuje několik faktorů, které mohou zvyšovat riziko vzniku DVT, jako je věk, nepohyblivost, rakovina a operace. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

5. Fibromyalgie

Fibromyalgie je onemocnění, které způsobuje rozsáhlou bolest a citlivost svalů a kloubů. Může také způsobovat únavu, problémy se spánkem a potíže se soustředěním. Fibromyalgie je chronické onemocnění, které může trvat roky. Lék na fibromyalgii neexistuje, ale existují léčebné postupy, které mohou pomoci zmírnit její příznaky.

Existuje několik faktorů, které mohou zvyšovat riziko vzniku fibromyalgie, např věk, rodinná anamnéza, stres a některé zdravotní potíže. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

6. DNA

Dna je typ artritidy, který způsobuje náhlé, silné záchvaty bolesti, otoky a citlivost kloubů. Obvykle postihuje palec u nohy, ale může postihnout i kolena, kotníky, chodidla a ruce. Dna je způsobena vysokou hladinou kyseliny močové v krvi. Kyselina močová je odpadní produkt, který vzniká při odbourávání purinů v těle. Puriny se nacházejí v potravinách, jako jsou například steaky, játra a mořské plody.

Riziko vzniku dny zvyšuje několik faktorů, například věk, rodinná anamnéza, obezita a některé zdravotní potíže. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

7. Infekce

Infekce jsou častou příčinou bolesti nohou od kolen dolů. Nejčastějším typem infekce je celulitida, což je bakteriální infekce kůže a podkožní tkáně. Celulitida obvykle postihuje nohy a chodidla a může způsobovat zarudnutí, otok a bolest. Mezi další typy infekcí patří hnisavá artritida, osteomyelitida a septická burzitida.

Riziko vzniku infekce může zvyšovat několik faktorů, například věk, nepohyblivost, cukrovka a některé zdravotní potíže. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

8. Osteoartróza

Osteoartróza je degenerativní onemocnění, které způsobuje rozpad chrupavky v kloubech. Chrupavka je tlumicí materiál, který pomáhá chránit konce kostí před třením o sebe. Osteoartróza může postihnout kterýkoli kloub v těle, nejčastěji se však vyskytuje v kolenou, kyčle, ruce a páteř. Mezi příznaky osteoartrózy patří bolest, ztuhlost a snížený rozsah pohybu.

Existuje několik rizikových faktorů osteoartrózy, jako je věk, obezita, rodinná anamnéza a předchozí zranění kloubů. Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

9. Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, které způsobuje zánět kloubů. Může postihnout i další orgány v těle, například plíce a srdce. Mezi příznaky revmatoidní artritidy patří bolest, ztuhlost, otok a deformace kloubu.

Existuje několik rizikových faktorů revmatoidní artritidy, například věk, rodinná anamnéza a některé zdravotní potíže. Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

10. Křečové žíly

Křečové žíly jsou rozšířené a zkroucené žíly, které se obvykle vyskytují na nohou. Jsou způsobeny oslabenými chlopněmi v žilách, které umožňují shromažďování krve. To může způsobovat bolest, otoky a potíže při chůzi. Křečové žíly se častěji vyskytují u žen a lidí starších 50 let.

Existuje několik rizikových faktorů vzniku křečových, jako je věk, těhotenství, obezita a dlouhé stání. Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ignorování bolesti nohou od kolen dolů může v budoucnu vést k vážnějším problémům.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud se u vás objeví některý z výše uvedených příznaků, je důležité co nejdříve navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta. Ti budou schopni diagnostikovat příčinu vaší bolesti nohou a doporučí vám možnosti léčby.

Pokud máte jakékoli obavy o své zdraví, vždy se raději obraťte na lékaře nebo zdravotníka.

Pokud jde o naše zdraví, nikdy bychom neměli riskovat. Pokud pociťujete bolest po celých nohách od kolen dolů, pak je to rozhodně něco, co byste neměli ignorovat. Je důležité navštívit lékaře a získat jeho odborný názor na to, co může být příčinou této bolesti. Mohlo by jít o příznak něčeho vážnějšího, například artritidy nebo dokonce rakoviny. Proto nečekejte – pokud pociťujete tento druh bolesti, navštivte co nejdříve lékaře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.