Nejběžnější způsoby léčby nadýmání jsou pití vody, konzumace potravin s vysokým obsahem vlákniny a užívání doplňků stravy.
Ačkoli existuje mnoho způsobů, jak snížit plyn, tyto tři způsoby mohou být nejlepší možností pro začátek. Pokud je však vaším primárním zájmem nadýmání a nejen jeho odstranění, měli byste si promluvit se svým lékařem o dalších možnostech léčby.
Vše, co potřebujete vědět o lécích na nadýmání
Každý někdy v životě zažil prd. Věděli jste ale, že existují léky, které mohou pomoci snížit frekvenci a intenzitu těchto prdů?
Jaké druhy léků proti nadýmání existují?
Existuje několik typů léků na nadýmání. Jeden typ se nazývá anticholinergní léky, které se běžně používají u pacientů s Alzheimerovou chorobou. Další typ se nazývá třída „subsalicylát bismutu“ (BSS). Tyto léky fungují tak, že blokují acetylcholinové receptory, aby vyvolaly kontakt s muskarinovými receptory. Poslední typ se nazývá antihistaminika, která fungují podobně jako anticholinergika, ale vyvolávají opačný účinek tím, že blokují histaminové receptory.
Co je to lék na nadýmání a jak vlastně funguje?
Léky na nadýmání mají řadu účelů. Používají se u lidí, aby jim pomohli s jejich gastrointestinálními problémy, stejně jako u zvířat a rostlin ke zlepšení trávicího systému.
Nadýmání je přirozené uvolňování plynu z vašich střev. Plyn se obvykle skládá ze směsi vodíku a metanu, což jsou oba plyny, které lidé nemohou metabolizovat. Existuje mnoho faktorů, které přispívají k tomuto typu uvolnění, včetně stravy, nadměrného požitkářství a nedostatku pohybu, mimo jiné…
Vedlejší účinky těchto léku
Lidé se často ptají, jaké jsou vedlejší účinky užívání léků na pálení žáhy. Existuje mnoho vedlejších účinků, které můžete zaznamenat, ale vaše zdraví by nikdy nemělo být ohroženo. Následující seznam obsahuje některé z nejčastějších vedlejších účinků, se kterými se můžete setkat:
- Bolest hlavy
- Nevolnost
- Závrať
- Gastrointestinální potíže
Jak je správně užívat
Každý má svůj názor na to, co funguje nejlépe, pokud jde o užívání léků proti nadýmání. Ne každý však může sdílet tento názor, protože existuje tolik různých možností a faktorů, které je třeba vzít v úvahu při výpočtu účinnosti těchto typů léků.
Užívání léků proti nadýmání by mělo vzít v úvahu především to, co je příčinou nadýmání. Častěji je to způsobeno jídlem, které bylo zkonzumováno v nadměrném množství, nebo vodou, která byla konzumována v míře vyšší, než je obvyklé.
Pokud berete něco na nadýmání a chcete vědět, jak dlouho vám to bude fungovat, musíte v první řadě zjistit, proč jste nafouklí.
Přírodní léky na nadýmání
Existuje celá řada přírodních léků na zácpu a úlevu od plynatosti, které jsou velmi účinné.
Zácpa je problém, který se stává stále více rozšířeným u starší populace. Je důležité, aby senioři věděli o možnostech, jak se s tímto problémem vypořádat a jak se mu do budoucna vyhnout.
Jak si vyrobit domácí bylinkový čaj na nadýmání
Nejdůležitější součástí přípravy domácího bylinkového čaje na nadýmání je zajistit, aby čaj obsahoval dostatek bylinek. Pokud nemáte potřebné bylinky, může být obtížné připravit si čaj, který dobře funguje.
Nejjednodušší způsob, jak připravit tento bylinný čaj, je smíchat stejné množství máty, heřmánku a zázvoru. Vařte 1 šálek vody a poté do ní přidejte všechny tři bylinky. Nechte je povařit 10 minut, než je vyjmete sítem, a poté podávejte svůj ledový bylinkový čaj s medem nebo muškátovým oříškem.
Domácí čaj na nadýmání
Úleva nadýmání je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se lidé potýkají, a lze jej nalézt v mnoha podobách. Existují domácí prostředky, jako je pití zázvorového čaje, které pomáhají zmírnit příznaky.
Existují také bylinné čaje z některých rostlin a bylin, které mohou pomoci zmírnit bolest a odstranit zápach. Některé z nich zahrnují mátový čaj, šalvějový čaj a heřmánkový čaj.
Zelený čaj vs černý čaj
Tyto dva druhy čaje jsou velmi oblíbené s vlastní sadou výhod. Černý čaj zmírňující nadýmání je nejběžnější a někteří lidé říkají, že má lepší zdravotní přínosy.
Černý čaj obsahuje kofein, o kterém je známo, že zmírňuje příznaky, jako je plynatost a nadýmání. Zdravotní odborníci doporučují pít zelený čaj pro jeho antioxidanty, které mohou pomoci předcházet rakovině a srdečním chorobám
Zelený čaj obsahuje méně kofeinu než černý čaj, ale má mnohem více antioxidantů než černý čaj. Pomáhá také vyplavovat toxiny z těla, což může mít za následek hubnutí a celkovou pohodu.
Důležitost konzumace většího množství vlákniny ve stravě, která pomůže zmírnit plynatost a zácpu
Zácpa a plynatost jsou dva problémy, které lze vyřešit konzumací většího množství vlákniny ve stravě. Cílem je zvýšit většinu vaší stravy s potravinami s vysokým obsahem vlákniny, jako je ovoce, zelenina a celozrnné výrobky.
Ačkoli si to někteří lidé možná neuvědomují, konzumace příliš velkého množství vlákniny může vést k řadě zdravotních problémů. Příliš mnoho vlákniny může způsobit průjem a křeče, stejně jako zácpu, protože absorbuje vodu v trávicím traktu dříve, než se jídlo, které jíte, absorbuje tělem.
Tipy, jak jíst více potravin bohatých na vlákninu
Potraviny s vysokým obsahem vlákniny se doporučují lidem, kteří trpí plynatostí. Mají skvělý účinek na trávicí systém a také ulevují od plynatosti a nadýmání.
Mezi potraviny s vysokým obsahem vlákniny patří
– zelenina, jako je mrkev, brokolice, zelený hrášek a květák
– celá zrna, jako jsou ovesné vločky, hnědá rýže, farro, ječmen a quinoa
– luštěniny jako čočka
– ovoce jako jablka, banány, grapefruity a hrušky